Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszukiwarka polskich stron internetowych Geegle.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
statsms
Witam.

Proszę o ocenę oraz propozycje zmian, poprawek w wyszukiwarce Geegle.pl

Link do wyszukiwarki: https://geegle.pl

Link do panelu użytkownika: http://panel.geegle.pl

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
ohm
Ten zielony kolor wypala mi oczy wink.gif
Comandeer
"Wersja mobilna w przygotowaniu" na ekranie tabletu w trybie landscape wygląda ciut nie tego… już bym wolał wyświetlić wersję desktopową a nie po prostu odciąć usera od usługi
aniolekx
szata graficzna straszy, zbyt wolno wyszukuje, zbyt wiele linków z tej samej domeny i tak dalej..
kayman
na cholerę ten request dla zegarka co sekundę smile.gif
grzes999
Takie proste pytanie po co? nazwa jak i samo logo łudząco przypomina google
Comandeer
Ok, wróciłem do domu i wreszcie mogę to potestować, bo przesiadam się z tabletu na lapka - i co widzę?
"Serwis wystawiony na sprzedaż. Kliknij aby przejść do aukcji w serwisie Allegro.pl" → cena "Kup teraz" 7.5k PLN. Ok…

Chcę zamknąć te dwa komunikaty w prawym dolnym rogu, ale się nie da… Muszę odczekać aż same znikną

Reklamy na środku są klikalne, ale nic na to nie wskazuje (nie ma łapki)

"TOP 20 najpopularniejszych stron www" → Google na przedzie… wink.gif Poza tym ten ranking jakiś dziwny: gemius.pl przed Interią? Mbank 9.?

Wyszukiwanie trwa niemożebnie długo. A jak już coś znajdzie to na jedno hasło jest strasznie mała różnorodność (top 10 to 2 domeny). No i trochę śmieszy mnie news o Firefox 9.0, zaindeksowany 3 dni temu i wyświetlający się na hasło "html5". Ba, dwa linki wyżej ta sama domena ma adnotację, że link zawiera treści tylko dla dorosłych wink.gif

Jakie hasło bym nie wpisał, najwięcej linków prowadzi do Niebezpiecznika. Poza tym - zamiast symboli Unicode w wynikach wyszukiwania są encje.

Chcę kliknąć w wybrany link prawym przyciskiem touchpada… I co? Wyświetlasz mi ładny komunikat, że "Copyright 2015". Wiesz co mnie w tym momencie to obchodzi? Nie chcę kraść niczego z Twojej strony - chcę normalnie kliknąć link prawym przyciskiem touchpada…

Przy każdym przejściu na dowolną podstronę będziesz mnie informował o aukcji na Allegro?

Panel

Serio mam przepisywać CAPTCHA przy każdym logowaniu? Czemu zamiast tego nie ma jej przy rejestracji?

Przydałoby się label w formularzach

E-mail aktywacyjny nie przyszedł…

EDIT:
a jednak przyszedł - po 10 minutach wink.gif

Ogólnie: wkurzają niesamowicie te nieustannie pojawiające się okienka "Trwa ładowanie", "Trwa weryfikacja" itd. Nie rozumiem też czemu musisz mi wyświetlić super ładne okienko o poprawnym logowaniu i kazać mi czekać aż się strona nie przeładuje…

Próbowałem dodać nową reklamę, ale się nie dodała.

Co daje mi dokładnie przypisanie witryny do konta usera na Geegle.pl? BTW Google daje więcej możliwości weryfikacji własności strony wink.gif

No i kurczę: niech elementy klikalne mają łapki!!

Po wylogowaniu się z panelu zostaje menu boczne… Dopiero po chwili następuje przekierowanie.
Pyton_000
Ta strona to jedna wielka porażka. Nie widzę żadnego plusa żebym miał się przesiąść z Google na te coś.
com
chrome zgłasza jaka nie zaufaną wink.gif
statsms
Witam.

Dziękuję za uwagi. Każda z nich jest dla mnie bardzo cenna.

A więc po kolei:

ohm: Zielony kolor tła został zmieniony na delikatniejszy :-)

Comandeer: Faktycznie lepiej zamiast informacji o braku wersji mobilnej dopuścić użytkownika do wersji tradycyjnej. Poprawione.

Aniolekx: Wolne wyszukiwanie jest spowodowane obecną lokalizacją serwisu. Na chwilę obecną znajduje się on na zwykłym hostingu współdzielonym.
Odnośnie zbyt wielu linków z tej samej domeny w wynikach wyszukiwania, zostało to już poprawione i aktualnie Geeglebot robi z tym porządek.

kayman: zegarek poprawiony ;-)

grzes999: prosta odpowiedź na proste pytanie :-) ot tak, dla nauki, wprawy, dla siebie, dla innych...

ponownie Comandeer: denerwujące okienka poprawione :-) to co klikalne posiada łapki. Adnotacje odnośnie stron 18+ poprawione, co do zbyt małej liczby urozmaiconych domen w wynikach wyszukiwania - tak jak pisałem powyżej zostało to już poprawione i stopniowo jest automatycznie korygowane.

Co do szybkości przychodzenia maili aktywacyjnych, na to niestety nie mam wpływu (do czasu przeniesienia serwisu na serwer dedykowany).

Kwestia dodawania reklam w panelu użytkownika, sprawdziłem i wszystko działa poprawnie.

Na chwilę obecną przypisanie witryny do konta umożliwia wymuszenie szybszej aktualizacji strony oraz skasowanie jej z indeksu Geegle (alternatywa dla robots.txt).

Dziwna anomalia przy wylogowaniu z panelu zostanie poprawiona :-)

Pyton_000: nikt nikogo tutaj nie namawia do korzystania z czegokolwiek, to post w którym poprosiłem internautów o ocenę i wskazanie błędów.

com: strona posiada ważny certyfikat, możesz zarzucić screenem z komunikatem błędu ewentualnie napisać z jakiej przeglądarki korzystasz?

Na koniec może dodam jeszcze w jakim celu zacząłem pisać tę wyszukiwarkę.
Otóż początkowo zacząłem ją pisać dla siebie (wyniki dostarczane przez Google dla polskich stron internetowych nie są dla mnie zadowalające).
Z czasem stwierdziłem że może warto udostępnić projekt w sieci. A dlaczego nazwa Geegle? To tak z przymróżeniem oka kuksaniec w bok dla Google ;-)

Wiem że sporo jeszcze czasu minie zanim cały ten Geegle zostanie pozbawiony błędów, jednak jestem dobrej myśli. Cały czas ulepszam algorytmy wyszukiwania i indeksowania.
Praktycznie nie ma dnia żebym nie wprowadził jakieś poprawki do algorytmów. A Geeglebot nie śpi i non-stop indeksuje nowe strony tak więc lista wyników na pewno stopniowo będzie bardziej dostosowana do oczekiwań ewentualnych użytkowników.
Dobra to tyle na chwilę obecną :-)

Dalsze uwagi będą nadal mile widziane :-) Pozdrawiam.
Comandeer
Cytat
strona posiada ważny certyfikat, możesz zarzucić screenem z komunikatem błędu ewentualnie napisać z jakiej przeglądarki korzystasz?

Błąd występuje na urządzeniach mobilnych. Certyfikat bowiem nie obejmuje subdomeny m.geegle.plhttps://m.geegle.pl/
staradvertising
Szata graficzna nie wygląda za dobrze wink.gif
patwoj98
Na Firefox'ie też niezaufana.
statsms
Poprawiłem tę nieszczęsną szatę graficzną oraz zoptymalizowałem silnik wyszukiwania. tongue.gif
Pyton_000
Wpisałem "php" i.... "Niestety nic nie znaleziono, spróbuj troszkę zmienić zapytanie :-)"

Po co wyświetlać Filtry itp. po lewej stronie wyników skoro nic nie jest dostępne?
statsms
Zmęczenie dało o sobie znać no i była literówka w kodzie tongue.gif Ale już poprawione.

A filtry zaczną działać w czasie najbliższych kilku dni.
com
napisałem że w chrome przecież, już jest ok smile.gif
land
Chyba masz problem ze stronami z kodowaniem iso-8859-2
https://geegle.pl/szukaj/owoce/
Cytat
Bank zdjęć Digitalphoto.pl | Zdjęcia | Fotografie | Sprzedaż zdjęć
ZdjÄ?cia, fotografia cyfrowa. ZdjÄ?cia na sprzedaĹź na zasadach licencji RF i RM - bank fotografii. Fotografia: kwiaty, krajobrazy, morze, miasta, wieĹ?, gĂłry, owoce, warzywa, zwierzÄ?ta, podróşe.
• Bank zdjęć
www.digitalphoto.pl
Trafność: 100% | RSI Rank: 0 | Zaindeksowano: 01-08-2015 06:02:21 | Ocena: ♣ ♣ ♣ | Rozmiar: 21kB


Inne wyszukiwarki już od dawna nie biorą pod uwagę tagu meta description.

Wygląda, że nazwa oraz logo są celowo dobrane aby korzystać z renomy marki Google.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.