Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Frameworki i całe środowisko czy to takie trudne czy się tylko wydaje?
Forum PHP.pl > Forum > Kontrola i zarządzanie projektami
designez
Witam, jako że nie mogłem znaleźć nic na Polskich stronach nic kompleksowwego a mało tego wiele stron wprowadziło w moich poszukiwaniach zamęt więc proszę o wskazówki jeśli się mylę i nakierowanei na właściwy tok myślenia.

Kiedy chciałem skonfigurować środowisko do pracy/nauki z symfony 2 na NetBeans Youtube jest pełne g...a jak i na innych stronach było sporo różnych tutoriali które wykluczały się często wzajemnie.
Doszedłem do momentu że miałem już tyle programów zainstalowanych że nie wiedziałem co jest potrzebne do pracy. Zainstalowany NetBeans wykluczał MySQL Workbench któeg potrzebuje
w dodatku często NetBeans nie ładował pełnych bibliotek do projektu co wywalało błędy.

Czy to jest takie proste jak mi się wydaje?

COMPOSER - > INSTALACJA FRAMEWORKA -> UTWORZENIE NOWEGO PROJEKTU - > Edytor np. Sublime Text 3 i tyle tak ?


Obecnie mam tylko Composer - > Sublime Text 3 z zainstalowanym frameworkiem laravel dla testów ale prawdziwą pracę chcę zacząć z Symfony 2

Wiele tutoriali wygląda tak skomplikowanie że ciężko przebić się ze skonfigurowaniem środowiska.

Proszę o wskazówki z jakich korzystacie edytorów bo ja korzystałem z NetBeans ale często symfony nie ładowało się w 100 % do projektu potem był problem z całym projektem.
Obecnie używam Sublime Text 3 z dodatkami i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
nrm
W czym konkretnie masz problem? Wydaje mi się, że jest to łatwe, nawet bardzo bo to niewiele kroków. Na czym się zatrzymujesz?

bo "symfony nie ładowało się w 100 % do projektu potem był problem z całym projektem. " jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe WTF?

ps. w środowisku najwięcej używa się PHPstorma i Sublime.
designez
Kiedyś dosyć często korzystałem z NetBeans ale jest to bardzo powolny program. Starałem się ustawić całe środowisko tak jak na poniższym linku
strefakodu.pl/srodowisko-pracy/konfiguracja-symfony2-pod-windows-xampp-netbeans/

Wszystko poszło ale już podczas tworzenia projektu niektóre pliki się po prostu nie ładowały. Zaisntalowany NetBeans wykluczał MysqlWorkbench którego potrzebuje wywalał błąd coś z biblioteką
NET Framework. Próbowałem to rozwiązać ale metody w internecie nie skutkują. Ogólnie idea frameworka jest prosta ale niestety Polskie strony wprowadzają zamęt i nie doradzają jaki komplet
programów jest najlepszy do pracy z danym frameworkiem. Wszyscy się uparli na NetBeans

Co do projektu nie ładowała sie biblioteka nie pamietam jaka ale chyba "json" myślałem że zrobiłem bląd ale na innym komp. na świeżym systemie postąpiłem jak na powyższym tutorialu i był ten sam problem. Wielu użytkowników
miało ten sam problem może jakaś kombinacja programów wykluczała poprawne działanie nei wiem i nie wnikam bo nie będę korzystał z netbeans.
Pozdrawiam
viking
Instalowałem wszystko wliczając Zend Server, nie bylo nigdy żadnego problemu. Mysql workbench jest trochę zabugowany więc może się krzaczyć. Do mysql chyba lepszy jest heidisql.
Lata mijają a w PHP Storm jako jedynym edytorze nie działa przykładowo
mkdir youshallnotpass
chown root: youshallnotpass
chmod 771 youshallnotpass
cd youshallnotpass && mkdir plikiusera

Nie da się wejść do tego folderu i normalnie pracować.
nrm
Kolego, ale te IDE nie mają związku z Twoimi problemami z PHP. To nie jest tak, że te programy mają jakiś związek a z Twoich wypowiedzi wynika, że wiążesz jedno z drugim.

designez
I właśnie wszystkie tutki są tak wykonane że wprowadzają w błąd - pokazują że IDE jest niezbędne nei pokazują innych prostszych metod. Chciałem zacząć przygodę z Symfony aby programować bardziej efektywniej i oczywiście profesionalniej. Szukałem jak to ugryźć i Polskie strony zrobiły mi mętlik a jakoś trzeba zacząć pracę z frameworkiem.
Skonfigurowanie NetBeans tylko do nauki bo nie mam zamiaru korzystać z niego w przyszłości to jakiś koszmar

Obecnie mam tylko Composer -> Serwer Xampp -> Edytor Sublime
to takie proste a jak widać w linku gość zaczyna do d..y strony zamieszał zrobił tutka jak utrudnić sobie pracę. Neistety na Polskich stronach nie widziałem jak korzystać z symfony dla wielu ustawienie środowiska to jakiś koszmar.

TE wszystkie "Pomoce" nie tłumaczą jaka jest idea Symfony 2 i nikt nie oddziela Symfony od IDE
nrm
Szczerze mówiąc (zajrzałem pod link) nie widzę tam nic co by łączyło IDE z Symfony. Zresztą uważam, że developerka na Windowsie to jakaś porażka i mnożenie sobie problemów, a jeżeli ktoś już korzysta z tego systemu to do pracy powinien skorzystać z np. Vagranta i normalnego Linuksa - bo wszelkie twory typu xampy-srampy to tylko proszenie się o kłopoty.

Chętnie bym napisał artykuł jak to wszystko ugryźć ale na pewno szybko to nie nastąpi bo mam mało czasu. Ale kiedyś to pewnie zrobię wink.gif Specjalnie pod to pożyczę od żony lapka z Windowsem wink.gif
designez
Właśnie planuję zainstalować sobie linuxa czytałem i niektórzy polecali różnie wersje jak Ubuntu, Arch, openSUSE jaką wersję polecasz ?

Mam też pytanie czy taka opcja będzie wydajna bo chciałbym zainstalować linuxa i na nim trzymać całe środowisko skonfigurowane pod programowanie na dyslu przenośnym.
Czasami jestem poa domem muszę coś poprawić na stronie i w takim momencie odpalenie linuxa z dysku przenośnego by mi znacznie ułatwiło i nie musiałbym się martwić o partycje
bo na obu komputerach korzystam z True Image 2013. Mam kopie zapasowe partycji i chciałbym uniknąć partycji linuxowych obok tych które przywracam w razie odświeżenia systemu.


Pozdrawiam
Forti
Ty chcesz to odpalać na jednym kompie prawda? Nie na kilku?

To wogóle nie będzie wydajne szczerze mówiąć. Nawet nie jestem pewien czy uda ci się tak zainstalować (nie pamiętam, być może) ale interfejs usb będzie raczej słabym pomysłem + nie wiem czy rozruch tak wykonasz.

Vagranta lepiej ogarnij.
viking
W opensuse masz chyba najlepiej zorganizowane środowisko programistyczne, pakiety są na bieżąco aktualizowane. W ubuntu trochę gorzej z tym jest. Możesz trzymac na dysku zewnętrznym tylko pamiętaj bootloader na nim zainstalować.

http://software.opensuse.org/package/php5
Pyton_000
USB 3.0 daje radę i wcale nie jest tak źle z wydajnością. Najlepsze wyjście to postawić sobie jakiegoś Ubunciaka lub co tam chcesz, i podpinać pod to Vagrant. Wtedy środowiska masz jakie zapragniesz a nie robisz syfu w systemie.

Ja od roku praktykuję takie rozwiązanie i jestem mega zadowolony. Kolejne środowisko w <5min
designez
Brałem pod uwagę Vagranta ale chyba bardziej wolałbym opcję z dyskiem przenośnym czytałem sporo ale chciałem opinni osób kóre są na bierząco tutaj a więc mam taką stronkę
http://www.linuxliveusb.com/en/features
Właśnie instaluje openSUSE na dysku zobaczę jak to będzie śmigać jak średnio przerzucam się na vagranta
mrc
Ja zaczytuję się w Vagranta, i chyba go kupuję. Jeżeli chodzi o linuxa, to dla mnie dobry jest Ubuntu. Fakt, pakiety są trochę mało aktualne, ale za to interfejs jest przyjemny.

@designez
Polecam, zainstaluj sobie ubuntu jako system macierzysty, i do niego dostaw Vagranta.
Pyton_000
Ale nic nie stoi Ci na przeszkodzie mieć Linuksa na przenośnym i vagrant na nim. Chodzi o to że tworzysz odseparowane boksy z systemami (rzędu od 400-800MB) i masz kompletne środowisko dev. Możesz mieć kilkanaście konfiguracji środowisk dopasowanych do potrzeb.
nrm
Cytat(Pyton_000 @ 22.07.2015, 11:16:05 ) *
Ale nic nie stoi Ci na przeszkodzie mieć Linuksa na przenośnym i vagrant na nim.

ale po co mu dodatkowy system którego nie używa?!?
Pyton_000
O jakim dodatkowym mówisz?
nrm
zrozumiałem, że działa na windowsie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.