Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Strona firmy rozwijającej open source'owy system dla ISP
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Lion
Proszę o ocenę mojej strony domowej. Strona skierowana jest do właścicieli sieci LAN, administratorów korzystających w codziennej pracy z systemu Lan Management System oraz programistów rozwijających ten system open source do zarządzania sieciami LAN. Na stronie, w blogu, sporo informacji o tym co się zmienia w LMS. Szukam informacji czy strona jest akceptowalna jeśli chodzi o wygląd, nawigację ogólną użyteczność i co jeszcze można zrobić aby było lepiej. Adres strony to: http://lion.net.pl/
curious
To menu po lewej kojarzy mi się z WordArtami z Win98 smile.gif
Lion
Cytat(curious @ 2.08.2015, 19:39:00 ) *
To menu po lewej kojarzy mi się z WordArtami z Win98 smile.gif


No coś w tym jest wink.gif Udało mi się taki fajny efekt uzyskać w samym CSS, ciekawe czy w czasach Win98 ktoś by w ogóle pomyślał że to możliwe smile.gif. Generalnie to grafikiem nie jestem, myślisz że mieć takie coś na stronie to źle czy dobrze?
trueblue
Jeśli nie chcesz kupować theme lub użyć darmowej, nie masz również innego pomysłu, to wyrzuć gradienty i zmień czcionkę, np.:
Tuminure
Cytat
Generalnie to grafikiem nie jestem

Myślę, że przeciętnego klienta to nie interesuje, a przeciętny klient klient kupuje oczami.

Cytat
Myślisz że mieć takie coś na stronie to źle czy dobrze?

Zdecydowanie źle.
ctom
Cytat(Lion @ 2.08.2015, 19:36:23 ) *
co jeszcze można zrobić aby było lepiej. Adres strony to: http://lion.net.pl/


niby o gustach się nie dyskutuje - ale strona wygląda jak późne lata 90 ( chodź wtedy były w menu rollover a tu nawet tego nie ma :-) )

Wiadomo, że za indywidualny projekt trzeba dać 500-1000 i czasem nie ma budżetu na to - wejdź na themeforest.net kup zwykły szablon HTML (za 50-60 zł już coś wybierzesz).
Ponakładaj teksty i strona gotowa.
pyro
No co jak co, ale jak na "5 lat doświadczenia" dość cienko.

Wygląd już został omówiony przez kolegów wyżej - również nie jestem grafikiem, no ale ten twór wygląda jak zaliczenie na ocenę w pierwszej klasie gimnazjum na informatyce.

Co do kodu - trochę ciężko go oceniać, bo jest tu ledwie kilka tagów HTML na krzyż, ale:
- niekonsekwentne nazewnictwo atrybutów, np. raz jako spacja w klasach jest "-", raz "_" i ogólnie dziwne dość to nazewnictwo i w niektórych momentach redundantne
- Dla pliku CSS warto użyć minifiera, bo jest obładowany komentarzami i zbędnymi białymi znakami
- Jak na tak małą stronę na niektorych podstronach strona posiada błędy walidacji

Natomiast fajnie, że pamiętałeś o semantyce jeśli chodzi o np. skrótowce i wrzucenie JS'a na koniec body (chociaż w tym JS'ie klasa "email" brzmi trochę zbyt ogólnie)
curious
Cytat(ctom @ 5.08.2015, 15:37:52 ) *
....wejdź na themeforest.net kup zwykły szablon HTML (za 50-60 zł już coś wybierzesz).

Już nawet na darmowym szablonie do WP by ładniej wyglądało. Oczywiście nie każę ci stosować tego skryptu bo to armata na wróble w przypadku tak małej stronki. Po prostu zapisz sobie na dysk czysty HTML i go wyedytuj
CuteOne
+1 dla zmian trueblue. Bez tych gradientów całkiem znośnie to wygląda. Dodasz trochę grafiki, jakieś efekciarskie $.animation(), i będzie git smile.gif
Lion
Dzięki za opinie. Poprawiłem na razie błędy wskazywane przez walidator. Popracuje nad wyglądem.
sazian
jak pisano już powyżej kolorystyka jest okropna, odstępy w menu są za duże, czcionka jest duża, a menu za szerokie

co prawda ja również nie jestem grafikiem, ale pozwoliłem sobie na drobne modyfikacje

wydaje mi się że wygląda nieco lepiej wink.gif
Lion
Poprawiłem trochę stronę. Nie ma już tak rażącej kolorystyki jak wcześniej, popracowałem trochę nad RWD, dodałem kanał RSS, przybyło trochę postów z tematyki około-java-scriptowej. Pracuję i testuje obecnie JSON-LD - widać już pierwsze tego wyniki na SERPach Googla. Co myślicie?
Turson
Na co RWD, RSS itp. jak ta strona wygląda za przeproszeniem jak kupa... Pomyśl serio lepiej nad jakimś gotowym template skoro nie masz zmysłu graficznego, bo w obecnej formie to wygląda własnie tak
Cytat
ten twór wygląda jak zaliczenie na ocenę w pierwszej klasie gimnazjum na informatyce
nospor
@Turson mam podobne odczucia. Ino ze ja bym nie uzyl slowa na "k". Jestem bardziej cywilizowany wink.gif
Pyton_000
Dla mnie jest ok smile.gif Może poza tymi shadowami w napisach, a tak to dobrze, czytelnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.