Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Backup Rsync pod Windows na partycje Ext4(ext2?)
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
Pyton_000
Taka akcja.

Mam w domu stacjonarny na którym przesiaduje żona albo synek. Sprzęt włączony od rana do nocy.
Windows 7.

Chciałbym wsadzić tam jakiś dysk np. 160GB i przeformatować go na Ext4 (chyba że Ext2 wystarczy do celów backupowych)

I Teraz w Windows ustawił bym sobie "Cron" 1x dziennie co by mi przy pomocy Rsync robił backup z VPS.
O ile sam skrypt mam i jest ok, o tyle zastanawiam się jak montować dysk.
Są rzeczy do montowania Ext2 dlatego też pytam się czy Ext2 wystarczy do takiego celu.

Ew. Jakieś inne ciekawe pomysły?
!*!
Tylko po co chcesz do backupu partycję zmieniać? Pod win jak już musisz to kiedyś był FSproxy który nieźle radził sobie z zapisem i odczytem i raczej bym stawiał na ext4, trochę pytanie jakbyś się cofał do komputerów z 486 tym ext2. Polecałbym Ci jednak program rdiff-backup jeśli to mają być dane z VPSa.
Pyton_000
Mam własny skrypt do robienia backupu przyrostowego wink.gif

Z tym Ext2 to na zasadzie "Jeśli nie ma bezpiecznego narzędzia do R/W na Ext4 to mogę postawić partycje Ext2/3"
!*!
A ok, tylko skoro już masz to czemu nie zapisać tego na partycji win? Przecież i tak całość poleci po SSH, bez znaczenia gdzie wyląduje.
Pyton_000
Ja nie robię z tego żadnego Tar, tylko leci wszystko jak jest. tak abym mógł bez zbędnego grzebania ruszać się po FS
sazian
zainstaluj Im ubuntu i powiedz że to taki nowy windnows 5000, na pewno się ucieszą tongue.gif
Pyton_000
Wisz z komputera korzysta moja żona i 3 letni syn grając w WoT, Raymena, Burnout i NFS haha.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.