Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Problem z formularzem
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
karolski
Witam,

Dziś napisałem skrypt shoutbox lecz mam problem z formularzem zobaczcie sami http://karol.attu.pl/kbox.php jeżeli wchodze to wywala mi ze musze cos wpisac, nie wiem dlaczego? i jezeli wpisze i bede pozniej odswiezal do beda sie dodawalo caly czas to samo co sie wpisalo na poczatku. Ale co ja bede pisał zobaczcie.
sf
...ale jak mamy poprawić kod skoro go nie podałeś? tongue.gif Pozatym był battle na php shoutbox i było kilka prac, więc możesz podpatrzyć jak to powinno wyglądać.
karolski
  1. <?php
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6. if (!empty($_POST['nick']) && !empty($_POST['email']) && !empty($_POST['tresc']) && empty($_POST['submit'])) { 
  7.  
  8. $connection = mysql_connect(&#092;"\") or die (\"Nie można się połączyć z serverem MySQL\");
  9. $db = mysql_select_db(&#092;"karol\") or
  10.  die (&#092;"Nie można połączyć się z Bazą Danych\");
  11.  
  12.  
  13.     $query = &#092;"INSERT INTO kbox (nick, mail, tresc,\".\" data) VALUES ('$nick', '$email', '$tresc',\".\"now());\";
  14.     $wynik = mysql_query ($query);
  15.    
  16. } 
  17.  
  18. else echo &#092;"<span style=\"color: #FF0000; font-size: 10px; text-align: center;\">Wypełnij wszystkie pola formularza!</span>\"; 
  19.  
  20.             
  21.             
  22. ?>
  23. <body>
  24. <table width=\"170\" border=\"0\" cellspacing=\"0\" cellpadding=\"0\">
  25. <tr><td><?php
  26. $connection = mysql_connect(&#092;"\") or die (\"Nie można się połączyć z serverem MySQL\");
  27. $db = mysql_select_db(&#092;"karol\") or
  28.  die (&#092;"Nie można połączyć się z Bazą Danych\");
  29.  
  30. $zapytanie = mysql_query (&#092;"SELECT id, data, nick, mail, tresc FROM kbox ORDER BY id;\");   
  31. $dzialaj = mysql_query($zapytanie);
  32.  
  33. while($rekord = mysql_fetch_row($zapytanie)){
  34.                 print &#092;"<tr><td><a href=mailto:\"\".$rekord[3].\"\">\".$rekord[2].\"</a>, \".$rekord[1].\"</td></tr>\";
  35.                 print &#092;"<tr><td>\".$rekord[4].\"</td></tr>\";
  36.                 print &#092;"<tr><td></td></tr>\";
  37.             }
  38.  
  39.  ?></td></tr>
  40. <tr><td></td></tr>
  41. <tr><td><form action=kbox.php method=post><table> 
  42. <tr><td>Ksywa: </td><td><input name=nick type=text class=\"form\" maxlenght=12></td></tr>
  43. <tr><td>Email: </td><td><input name=email type=text class=\"form\" maxlenght=25></td></tr>
  44. <tr><td>Tresc: </td><td><input name=tresc type=text class=\"form\" maxlenght=255></td></tr>
  45. </table><input type=submit class=\"submit\" value='Wyślij'></form></td></tr>
  46. </table>
sf
1) shoutbox nie powinien zawierac czegos takiego jak email bo po co? to sa krotkie rozmowy
2) jak wlaczysz notice to wyskoczy Ci masa bledow smile.gif
3) Na początku Ci wyskakuje bo nie spełnia warunku pierwszego, to chyba oczywiste... tak napisałeś to tak jest smile.gif

  1. <?php
  2. if(isset($_POST['imie']) && isset($_POST['tresc'])) {
  3. if(empty($_POST['imie']) || empty($_POST['tresc'])) {
  4. echo 'sorki koles, wypelnij oba pola : imie i tresc';
  5. }
  6. else {
  7. // twoj kod
  8. }
  9. }
  10. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.