Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Firefox nie chce się włączyć
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
freemp3
Zaczęło się od tego, że przeskanowałem system adwcleanerem i po restarcie systemu firefox przestał działać.
Próbowałem go usunąć i zainstalować od nowa, usunąłem wszystkie informacje o profilach itp. Próbowałem uruchomić go przez konsolę, dostać się do wyboru profili, uruchomić w trybie safe mode - i nic. W dalszym ciągu jak leżał tak leży. Zainstalowałem wersję dla deweloperów, ona też nie wstała, ale wersja nightly o dziwo działa.
Proces firefoxa jako taki startuje, tyle że po kilku sekundach przestaje działać.

Ktoś może ma jakiś pomysł jak go uruchomić?
mar1aczi
Na jakim systemie problem? Napisałeś, że usuwałeś "stare dane firefoxa" tzn. usuwałeś/zmieniłeś nazwy katalogu profilu i dalej nic? Utworzył się katalog z nowym czystym profilem?

[edycja]
"...adwcleanerem" - to wskazuje, że windows smile.gif Czytając pierwszy raz nie poukładałem swych myśli wink.gif Zatem, który windows? smile.gif
freemp3
Fakt, zapomniałem dopisać smile.gif Windows 7 wersja 32 bit. Usunąłem cały katalog Mozilla z AppData.
Pyton_000
i z Local i z Roaming?
freemp3
Tak, wszędzie gdzie tylko znalazłem.
viking
Resetowałeś komputer biggrin.gif Czy w procesach wisi jakiś Firefox?
freemp3
Tak, uruchamiałem kilka razy ponownie smile.gif
W procesach nie ma po nim śladu. Tak jak pisałem, po uruchomieniu proces pojawia się na chwilę, a później znika.
Pyton_000
Z prawami Administratora tak samo?
Przeglądałeś logi systemowe?
freemp3
Z prawami admina jest to samo.
Jeszcze nie przeglądałem. Wczoraj już nie miałem siły wieczorem się z tym męczyć więc odpuściłem. Teraz jestem w pracy, więc dopiero jak wrócę do domu będę sprawdzał dalej.

Tak więc problem dotyczy biblioteki ntdll.dll znajdującej się w C:\Windows\System32. Polecenie sfc /scannow niestety nie pomogło, a podczas weryfikacji tylko tego jednego pliku dostaję komunikat, że system windows nie znalazł naruszeń intergralności.

Zrzut z błędu:
Kod
Nazwa aplikacji powodującej błąd: firefox.exe, wersja: 40.0.2.5702, sygnatura czasowa: 0x55cbf192
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7601.18933, sygnatura czasowa: 0x55a69d9f
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00052e96
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xacc
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d0df701c169b33
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Identyfikator raportu: 59d7813c-4b63-11e5-a92d-38607785c96a
freemp3
W weekend miałem trochę więcej czasu i udało mi się rozwiązać problem przy pomocy ComboFix-a.
Firefox w końcu się uruchomił i trzeba było go jedynie zresetować, aby usunąć dodatki, które ładowały reklamy na stronach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.