Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt Księgi Gości [Krzaczki]
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
nataniel
Gdzie w plikach php zmienia się kodowanie. Używam skryptu księgi gości :

ViPER Guestbook V1.26 - © 2004 by Marc Stein
www.vipergb.de.vu



Problem w tym. że kodowanie w jakim otwiera te strony to (europa środkowa - windows ) A jak wiadomo trzeba ustawić na ISO żeby części Ludziom nie wywalało krzaczków. Moja ksiega jest dostepna pod adresem www.xiega.ludzielodu.pl . W plikach HTML łatwo zmienić kodowanie wiem gdzie i wogóle. Ale na php za bardzo się nie znam. Korzystam przeważnie z gotowych skryptów, które jeśli można to czasem przerabiam na tyle na ile umiem. Wydaje mi się że to musi być w jakimś pliku ale nie wiem w którym, a przeglądanie wszystkich to raczej potrwa wieki biggrin.gif. Będe wdzięczny za pomoc biggrin.gif . Pozdrawiam serdecznie
sf
Kodowanie to kodowanie, gdzie się w książce zmienia język polski na angielski?

Jak chodzi Ci o meta to zmiana tego też Ci nie da poprawnych liter bo to jest tylko napis informujący 'książka w języku polskim'.

Jak chcesz zmienić kodowanie skryptu to musisz użyc jakiegoś programu, który zmieni kodowanie na wybrane przez Ciebie. Przetłumaczy książkę z polskiego na angielski.

Przy okazji temat już był omawiany winksmiley.jpg I nawet były wymienione programy, które dokonują takich zmian.
nataniel
Ja nie chce żeby mi skrypt tłumaczył z angielskiego na polski. Skrypt tej księgi jest tak zrobiony, że język sobie mogę łatwo zmienic co możecie zobaczyc na stronie www.xiega.ludzielodu.pl. Gdy wejdziesz na tą stronę w windowsowskim explorerze możesz kliknąć u góry na widok później kodowanie i zobaczysz że będzie wskazywać Europa Środkowa (Windows). A ja chce żeby wskazywał Europa Środkowa (iso) . W plikach html wystarczy meta ustawić tak jak piszesz. A w plikach php też się musi to gdzieś ustawiać. Bynajmniej tak mi sie wydaje. Zaraz przejrze inne tematy. Zobaczymy może rzeczywiście są jakies programy do tego jak mówisz. Pozdrawiam
pusiek.org
To bedzie skomplikowane winksmiley.jpg
Ja bym to zrobil tak:
  1. <?php
  2.  
  3. print '<meta http-equiv=\"content-type\" content=\"text/html; charset=iso-8859-2\">';
  4.  
  5. ?>

pomiedzy <head> a </head>;

To chyba o to chodzi tongue.gif
nataniel
ale przecież tam nie ma żadnego <head> bynajmniej tak mi się wydaje tongue.gif. Może ja sie nie znam na php . Wszystkie pliki są php . wiem że do php stosuje się kod html również ale chyba nie w tym skrypcie tongue.gif ale jeśli stwierdzicie że gdzieś powinno być to poszukam. Jednak jeśli nie ma to czy można wpisać ten kod do każdego pliku albo chociaż index.php w jakieś miejsce ( i jak co to jakie) . Pozdrówka
pusiek.org
Skrypt uruchamiasz na jakiejs stronce i wynik dzialania kodu php jest wysylany do przegladarki jako tekst. I to pozniej jest interpretowane przez przegladarke.
Mozna to zrobic na zasadzie szablonu. A wtedy dajesz na poczatku i na koncu kazdego pliku php np.: include('./glowka.php'); i include('./stopka.php');
a pliki te wygladaja tak:
glowka.php
  1. <?php
  2.  
  3. print '<html><head><title>Jakis tytul</title>
  4. <meta http-equiv=\"content-type\" content=\"text/html; charset=iso-8859-2\">
  5. </head><body>';
  6.  
  7. ?>


stopka.php
  1. <?php
  2.  
  3. print '</body></html>';
  4.  
  5. ?>


i tak plik index.php, wyglada dla przykladu tak:

  1. <?php
  2.  
  3. include('./glowka.php');
  4. //poczatek pliku
  5. print 'jakas tresc';
  6. jakis_skrypt_lub_funkcja();
  7. // koniec pliku
  8. include('./stopka.php');
  9.  
  10. ?>


To powinno pomoc
nataniel
oki postaram się to zrobić. Choć tych plików jest troszkę dużo tongue.gif. Mam nadzieje że nie namieszam biggrin.gif. Dam znać co i jak. Ale nie wiem czy uda mi się to zrobić przed piątkiem bo wtedy mam koło z anatomii biggrin.gif . Dzieki serdeczne
pusiek.org
Przepraszam, moj blad. Mozna to zrobic z poziomu php.
Wystarczy wyslac naglowek do strony:
  1. <?php
  2.  
  3. header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2');
  4.  
  5. ?>
nataniel
czyli gdzie mam ten kod wkleić questionmark.gif Mówiłem chyba że ja ciemny tongue.gif Do każdego pliku php questionmark.gif czy może index.php wystarczy questionmark.gif


Ps. Po wstawieniu do pliku index.php księga się otwiera ale u dołu wywala taki błąd :


Kod
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nataniel/public_html/xiega/skins/Standard_English/skininfo.php:18) in /home/nataniel/public_html/xiega/index.php on line 3497
Indianin
<head></head> jest umieszczony w kilku plikach xxxframe.php w katalogu "skins/xxx" .
nataniel
Powklejałem to tam gdzie było <head > :

Kod
<?php

print '<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">';

?>


Niestety w jednym pliku wywalało bład więc usunołem ten kod z tego pliku. Ale resztę zaakceptowało. Jednak nie pomogło. Czy ten kod :


Kod
<?php

print '<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">';

?>



też tam wstawic między
Kod
<head></head>
czy w jakieś inne miejsca
nataniel
nie nie uzyłem . A dlaczego questionmark.gif tongue.gif Otóż nie znam się za wiele na php . I nie wiem w które miejsce to coś wstawić ani jak to ma normalnie wyglądać ani wogóle nic. Więc będe wdzięczny za info w które miejsce i czy chodzi o te pliki co mają <head</head> czy o wszystkie
Ive
jezeli struktura twojego pliku wyglada mniej wiecej tak:
  1. <html>
  2. <kod html>
  3. <? //tu dopiero kod php ?>
  4. </html>

to musisz najpierw wyslac caly plik do ... buforow? .. a dopiero potem do usera... lepiej jest to opisane w manualu.. podalem ci funkcje.. poczytaj
nataniel
to czy to ma wyglądać tak questionmark.gif :


Kod
<html>


<head>



<?php

ob_start();

print '<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">';


ob_end_flush();

?>
</head>
</html>
Indianin
wstaw normalnie w html . Nie musisz wciskac php na sile
nataniel
wstawiłem to w php i niestety nie zadziałało. Jak będe miał chwilke to wstawie jeszcze zwykłe meta tak jak piszesz i zobaczymy. Ale to chyba nie te pliki odpowiadają za to. A np w index.php pewno się meta nie da wstawić bo zaraz błąd wywali
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.