Temat może sugerować, że chodzi o kategorię domyślną w WP i jej zmianę/zarządzanie, ale chodzi o coś innego.
A mianowicie mam wpis, który jest np. w 3 kategoriach: Kategoria 1, Kategoria 2, Kategoria 3.

Następnie jeżeli w szablonie wyświetlam sobie wpisy z danej kategorii robie to metodą query_post() gdzie jednym z parametrów jest ID kategorii i tutaj niby wszystko działa, podczas listowania wpisów, zależnie jaką chce kategorie taką mam.

Problem pojawia się kiedy chce zobaczyć pojedyńczy wpis.

Wpis jest w 3 kategoriach (jednak jeżeli używam wtyczki typu: Breadcrumb NavXT) to ścieżka wygląda np. tak:

Strona główna -> Kategoria 2 -> Tytuł wpisu

Problem jest taki, że ten wpis powinien mieć określoną 'domyślną' kategorię jako np. Kategoria 3

więc prawidłowy link powinien być:

Strona główna -> Kategoria 3 -> Tytuł wpisu

Niestety, ale szukałem i nie potrafię tego znaleźć, a link do kategorii do jakiej nalezy dany wpis jest ustalany na podstawie bodajże ostatniego adresu ID kategorii (nie pamiętam teraz czy sortowany DESC, czy ASC), nie istotne to jest, bo nie mogę oprzeć tego o ID.

Ktoś miał podobny problem, albo ma może pomysł jak to rozwiązać?

W PRESTASHOP istnieje taki mechanizm, który pozwala nam dodać do jakich kategorii ma należeć dany produkt, a dodatkowo określamy jaką ma kategorie domyślną (wiem, że nie ma co porównywać WP do PS, ale chciałem zaznaczyć o co mi chodzi).

Ktoś coś pomoże/zasugeruje?