Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Printserwer - jak to w zasadzie działa
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
athabus
Hej przymierzam się do kupna printserwera sprzętowego, bo obecnie w biurze mamy kilka komputerów na różnych systemach i udostępnianie drukarki w sieci to koszmar ;-)
Zacząłem szukać, ale z opisów wnioskuję, że printserwery muszą być kompatybilne także z drukarką, którą chcę podłączyć. Czyli w skrócie na danym systemie muszę mieć sterownik do drukarki X + sam printserwer podłączony do routera także musi być kompatybilny z drukarką? Dobrze rozumiem? Czy też może na komputerze instaluję sterowniki od printserwera, a nie konkretnego modelu drukarki?

Ogólnie mój problem sprowadza się do tego, że chcę drukarkę HP Laserjet 1300 podłączyć do 5 komputerów z systemami XP, 7 oraz Ubuntu (2 wersje) - nie wiem na co zwrócić uwagę aby mieć pewność, że wszystko zadziała.
!*!
Sterowniki do drukarki muszą być zainstalowane na każdym sprzęcie które chce korzystać z drukarki, reszta nie ma znaczenia. Nie wiem czy są lepsze, ale często korzystam z http://www.euro.com.pl/print-serwery/tp-link-tl-ps310u.bhtml i po prostu działa.
athabus
Okazało się, że akurat ten printserver nie jest kompatybilny z drukarką hp laserjet 1300, a używamy ich w firmie, bo są śmiesznie tanie w eksploatacji. Przy czym okazało się również, że wraz z jedną drukarką, którą kupiliśmy otrzymaliśmy jakiś przedpotopowy printserver hp jetdirect 200m gratis - cokolwiek to jest zadziałało bardzo ładnie zarówno z Windowsami jak i Linuxem. Nawet nie wiedziałem, że mamy taki sprzęt w firmie, bo dziewczyny, który rozpakowały drukarkę nie wiedziały co to jest i po prostu gdzieś się walał na biurku ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.