Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt logowania
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
pkrol
Mam skrypt do logowania się na stronę poprzez pojawiające się okno do logowania. Jednak jest on oparty na zmiennych globalnych. Ze względu na bezpieczeństwo serwer, na którym mam stronę nie obsługuje zmiennych globalnych.
Istnieje ponoc mozliwosc stworzenia takiego skryptu bez zmiennych globalnych, a przesyłanie informacji odbywa się przez sesje i zmienne sesyjne. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak stworzyć taki skrypt? Autoryzacja ma być HTTP-AUTH

pozdrawiam
Ive
hyhm... jakos nie zrozumialem twojego postu bo jak dla mnie to zmienne globalne to $_POST $_GET $GLOBALS [chociaz tej ostatniej nigdy nie uzywalem] i mi sie zawszewydawalo ze to te sa bezpieczniejsze dry.gif ale kurcze... moze mi sie cos pomylilo... whatever
przyklad z wykorzystaniem sesji:
1. na poczatku rozpoczynasz sesje session_start" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual(); [jesli przed session_start postawisz jakis kod html wywali ci errory chyba ze na samym poczatku strony [przed kazdym kodem] pykniesz ob_start" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual() a na koncu ob_end_flush" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual()
2. Sprawdzasz czy jest już zapisana sesja i czy ma jakąś wartosc [jak nie to odsylasz do formularza]
3. po podaniu danych w formie weryfikujesz je i zeby zapisac dane do sesji uzywasz $_SESSION['nazwa_zmiennej'] = "wartosc" czyli np. $_SESSION['logged'] = 1; i odswiezasz strone [header" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual() albo poprzez Meta tag z http-equiv na "Refresh"
4. juz powinno cie zalogowac. ;] poprobuj troszke sam i poszukaj w necie skryptow rejestracji userow, prawie wszystkie sa na sesjach
Nitryt14
A niełatwiej było by ci coś napisać na bazie plików cookies questionmark.gif
Kiedyś znalazłem to na jakiejś stronie:


MODERATOR
seaquest: Proszę nie umieszczać tak długich kodów na forum, tylko dawać link do źródeł
Ive
ta jasne... a co jak user ma wylaczone cookies? wtedy zonk tongue.gif
aniol
Cytat(Ive @ 2005-01-08 14:15:45)
ta jasne... a co jak user ma wylaczone cookies? wtedy zonk tongue.gif

99 % ma włączone cookies (wg. statystyk) a jak już się trafi rodzynek to niech ma na początku informacje o konieczności włączenia obsługi takowych.
Nitryt14
Jak niema cookies to ma pecha biggrin.gif
bela
człowieku, nie wklejaj takiego kodu tylko linka daj dry.gif
warliker
Z tym że pisząc to na sesjach zajmie 10 % procent tego co teraz napisałeś... Po co sobie utrudniać. A i nawet bany możesz dać przez stworzenie w tabeli poziomów użytkowników (np. user, ban, admin) i przy logowaniu by sprawdzał jaki poziom ma logujący się i wywalał odpowiednie rzeczy. Ot cała filozofia.

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.