Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MyImageGallery] Problem z miniaturkami
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
dolmi2
Problem wygląda następująco. Chciałbym skorzystać ze skryptu galerii "MyImageGallery". Wszystko jest w porządku do momentu, w którym chcę, żeby skrypt wyświetlał moje własne miniaturki zdjęć, po kliknięciu których otwiera się dane zdjęcie. Kombinowałem trochę w pliku config.php, folder z miniaturkami powstawiałem wszędzie gdzie się dało, ale niestety, miniaturek jak nie było, tak nie ma.
Może ktoś z was miał do czynienia z tym skryptem i wie, co trzeba w moim przypadku zrobić? A może jest to niemożliwe? Proszę o pomoc.
crash
Masz uruchmione rozszerzenie GD?
dolmi2
Cytat(crashu @ 2005-01-09 23:30:48)
Masz uruchmione rozszerzenie GD?

Jakie rozszerzenie? Sorki, ale nie bardzo kapuję, co masz na myśli. Proszę trochę jaśniej cool.gif
sf
To jest forum o php... więc popatrz na taką stronę http://www.php.net/gd
dolmi2
Cytat(sf @ 2005-01-10 11:02:42)
To jest forum o php... więc popatrz na taką stronę http://www.php.net/gd

Z pobieżnej lektury tego linku wywnioskowałem, że GD odpowiada m.in. za manipulowanie obrazkami. A mnie nie o to chodzi. Wiem, że w MIG jest funkcja tworzenia miniaturek, ale ja z tej funkcji nie chcę korzystać. Chcę po prostu, aby ktoś wskazał mi sposób, w jaki ten skrypt mógłby wyświetlać miniaturki, które ja sam w jakiś sposób określę.
Przykładowo. Mam folder kwiaty i w tym folderze mam zdjęcia kwiatów (odkrywcze, nie tongue.gif) oraz folder TH z miniaturkami (taką nazwę folderu mianiturek mam zdefiniowaną w config.php) tych zdjęć. Przy wyświetlaniu listy wszystkich folderów skrypt losuje wybrany obrazek z folderu TH i jedną przykładową miniaturkę z tego folderu wyświetla (i to działa). Jednak jeśli kliknę na folder kwiaty, to zamiast moich miniaturek wyświetlana jest miniaturka domyślna.
A jeśli chodzi o mój serwer, to korzystam z płatnego konta na strefa.pl (php w wersji 4.2.2)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.