Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dysk do komputera stacjonarnego
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
athabus
Cześć "składam" sobie właśnie sprzęt do awaryjnego programowania w drugiej lokalizacji, w której pracuję. Postanowiłem kupić poleasingowego della tego typu: http://www.rbelektronik.pl/205-dell-390-nd...gb-w7-gw12.html

Zastanawiam się tylko nad wymianą dysku na SSD - nie potrzebuję dużej pojemności, a mój laptop swego czasu znacznie przyspieszył, gdy wymieniłem mu dysk na hybrydę z kością pamięci SSD, myślę więc, że i tu mogłoby się to sprawdzić. Myślicie, ze jest sens do takiego komputera wstawić jakiś dysk 120GB SSD. Myślę o jakimś tanim dysku do 300zł np. Samsung 850 Evo.

Moje zastosowanie to Ubuntu + phpStorm + LAMP. Dość dużo mielenia bazy i sporo cachowania do plików (w wersji dev skryptu, nad którym walczę mocno męczę dyski).
Pyton_000
http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-goodram-cx1...5946678830.html za 190 zł wink.gif
redeemer
Cytat
SATA 1
Będzie lepiej, ale bez szału.
Pyton_000
najwyżej dysk się będzie trochę nudził, ale za to kiedyś może do czegoś innego wpakuje smile.gif
kayman
lepiej jak dysk się nudzi niż ja, czekając aż obrobi smile.gif
viking
W morele.net masz w promocji cruciala bx200 za niecałe 300zł. W środku to samo badziewne tlc co w samsungu evo 850 (czym się szczególnie nie chwalą).
by_ikar
Od siebie mogę polecić dyski kingstona z serii SV300, jakiś czas temu w firmie jak wymienialiśmy sprzęt to kupiliśmy kilka takich (128gb), po wcześniejszym przeczytaniu paru informacji wyszło że jest to całkiem dobry stosunek ceny do jakości.
athabus
Sprawdziłem tego Della - ma interfejs SATA II.
Warto w takim przypadku kupować 850 evo 120GB czy jednak lepiej w tej samej cenie brać 2x większego Cruciala BX200.
Pyton_000
Bierz cruciala, mam i nie narzekam (m500) a zawsze to sporo miejsca. I przy większych dyskach są zawsze lepsze transfery.
athabus
ok tak zrobię ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.