Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Reakcja Google na usunięcie linków prowadzących nofollow.
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
MarcinBrzezinski
Witam wszystkich. Chciałbym poznać parę opinii na intrygujący mnie temat. Otóż, jest strona internetowa do której prowadzą linki z 800 domen. Jednak około 70% z owych linków, to linki nofollow z czego spora ilość to spam. I teraz pytanie do Was, jak Google zareaguje na usunięcie 300 linków prowadzących ze statusem nofollow? Zapraszam do dyskusji, z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Pyton_000
Pewnie nijak. Skoro i tak nie linkują ze stroną to google pewnie bez różnicy czy one są czy nie. I tak w nie nie wchodzi.
MarcinBrzezinski
Jak widać temat nie wywołał wielkiego ruchu, także musi mi wystarczyć Twoja opinia. Dzięki wielkie i pozdrawiam smile.gif.
athabus
Niestety z SEO nigdy nic nie wiadomo ;-) Niby linki nofollow nie są przez G indeksowane/brane pod uwagę, ale nie był bym taki pewien czy nie są uwzględniane w indeksie - wiele stron typu blogi/fora ma domyślnie ustawiony nofollow do zewnętrznych linków, a są one wartościowe (zwłaszcza na tych stronach, gdzie jest moderacja), więc zdziwiłbym się, że G je kompletnie ignoruje. Na pewno też może być brana pod uwagę struktura nofollow vs follow.

Myślę jednak, że co do zasady takie linki można dość bezpiecznie usunąć, bo nofollow jest np. zalecane przy reklamach płatnych więc G. może je traktować właśnie jako zdjęcie reklamy z wielu stron etc. Jeśli sam piszesz, że linki są na "spamowisku" to raczej zmiana wyjdzie na + niż -.
MarcinBrzezinski
Tak więc usunę i po jakimś czasie ewentualnie dam znać czy miało to jakikolwiek wpływ na stronę. Pozdrawiam i daje ptaszki wink.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.