Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana z funkcji "mail" na "phpmailer" AZ.pl
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
stas13111979
Witam,
po w. w. zmianie na maila otrzymuję komunikat bez polskich liter
"Treść maila"
w pliku php zmieniłem na utf-8 plik edytowałem w notatniku i zapisałem również w formacie utf-8 questionmark.gif

Jak już napisałem to się od razu podpytam. Jak w polu w.w. body uzyskać przejrzyście linijka po linijce określone pola z tablicy POST ?

Imię i nazwisko <wartość pola>
itd...

Chwilę poszukałem i wiem już jak uzyskać to co chciałem, jeśli chodzi o polskie litery to znalazłem tu
Temat: PHPMAILER Brak polskich znakow w mailu
a dane z formularza należało wpierw przechwycić a dopiero później je umieszczać w body.

Jednak mam problem, w momencie jak próbuję wstawić wartość "e-mail" czyli adres e-mail podawany w formularzu skrypt php się nie wykonuje.
Najpierw przechwyciłem w sendmailform.php3
$imie_i_nazwisko = $_POST['imie_i_nazwisko'];
$telefon = $_POST['telefon'];
..... itd

następnie w body
$mail->Body = Imię i nazwisko: "$imie_i_nazwisko, Telefon: $telefon, .... itd";

wszystko fajnie ale jak próbuję dodać e-mail podawany w formularzu
$e-mail = $_POST['e-mail'];
i w body na końcu dodam
$mail->Body = "$imie_i_nazwisko, $impreza, $e-mail";

to skrypt się nie realizuje a
echo 'zawartość tabeli $_POST';
print_r($_POST);

zwraca tą wartość

zawartość tabeli $_POSTArray ( [email] => phpmailer@domena.pl [impreza] => Polska - Szczecin i Woliński PN: 13 - 17.06 [imie_i_nazwisko] => Stanisław Mackiewicz [data_i_miejsce_urodzenia] => 13.11.1979 [adres_zamieszkania] => wwwwwwww [e-mail] => info@it-pomoc.com
rad11
Spróbuj sobie zrobić tak jak jest tutaj A tak na marginesie to ciężko wywnioskować z Twojego postu co tak naprawdę Ci nie działa.
stas13111979
Jedyny problem jaki mam już z tym skryptem to to, że nie mogę uzyskać w body zmiennej e-mail, inne zmienne ładnie wysyłają się na maila (imię nazwisko, telefon, adres. itp.), w momencie jak dodam:

$e-mail = $_POST['e-mail'];
i w body na końcu
$mail->Body = "......., ......., $e-mail";

to się skrypt wiesza i staje na tej zmiennej, nie wiem dlaczego

echo 'zawartość tabeli $_POST';
print_r($_POST);
wyrzuca tą zmienną (jest to adres e-mail osoby rejestrującej się),
jednak przechwycenie i umieszczenie jej w body blokuje wykonanie skryptu. Jest to jedyna zmienna której nie mogę umieścić w body (treści maila). Jest ona tak samo wpisywana w formularzu jak pozostałe.
kapslokk
Zamień wszedzie $e-mail na $email.
I jeszcze to do poczytania: http://php.net/manual/pl/language.variables.basics.php
stas13111979
wiem że będę męczący ale ...
wydaje mi się że zmienna mail została zdefiniowana w formularzu uruchamiającym skrypt php i biblioteki phpmailer
<input type="hidden" name="email" value="phpmailer@domena.pl">
i należało by tą linijkę skasować
nospor
Nie uzywaj nazw zmiennych z
$e-mail
bo to nie jest zmienna $e-mail tylko to jest zmienna $e minus mail
stas13111979
Trzeba było od razu użyć nowszego notatnika, też to właśnie zauważyłem jak sobie N++ zainstalowałem.

Zmieniłem w formularzu z
Kod
<tr><td width="40%" class="tekst2"><div align="right">e-mail</div></td><td width="2%" height="30"></td>
<td width="58%"><input name="e-mail" type="text" id="e-mail" size="30" maxlength="30"></td></tr>


na:

Kod
<tr><td width="40%" class="tekst2"> <div align="right">Twój adres e-mail</div></td><td width="2%"></td>
<td width="58%" class="tekst2"> <input type="text" name="mailowy" maxlength="50" size="20"></td></tr>


i działa bez zarzutu.
Dziękuję wszystkim za cierpliwość i pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.