Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tworzenie stanowiska do nauki symfony 2
Forum PHP.pl > Forum > Kontrola i zarządzanie projektami
lukeFromWeb
Witam serdecznie,

jako świeżak mam do was pytanie. Zaczynam robić apke w symfony 2 w celu nauki frameworka.
niestety juz przy instalacji napotkalem problem a mianowicie

1) jakiego terminala mam użyć zeby wszystko szło sprawnie. sciagnalem basha ale niestety jak się włącza to okienko jest wrecz mikroskpijne z malymi literkami.
Kiedy wszystko poustawiam we własciwosciach - nie zapisuje sie . Przy kazdym właczeniu to samo. Nie mozna tez nic wklejić ctrl + v.
Czy mozecie mi polecic jakis inny terminal?? Czy wogole ktos uzywa terminali questionmark.gif ciezko cos znaleźc na ten temat w necie.

dzieki z góry
mlawnik
Pracujesz na Windowsie czy Linuxie?
lukeFromWeb
na windowsie. Pobrałem teraz git basha. Moj wcesniejszy bash to było jakies scierwo. Ale jak jest cos lepszego to chetnie zainstaluje
rad11
Na windowsa możesz sobie zobaczyć jeszcze cygwin
com
wklejanie na Windows skrótami działa dopiero od Windows 10 i to w cmd. Git bash daje rade ale jest wolny wink.gif
uirapuru
juz wyszlo symfony 3 wink.gif
Lion
Jeśli masz tylko jedną maszynę i musisz korzystać z Windows to najlepiej od razu zainteresować się jakimś sposobem wirtualizacji i postawić sobie wirtualkę z Linuksem i do niej podlączyć się puttym. To będzie najlepsze moim zdaniem wyjście które pozwoli usprawnić pracę i uniknąć różnych problemów z Windowsem.
mlawnik
Popieram @Lion.

Oracle VirtualBox + Ubuntu Server/Debian + putty.
Lub też inny linux, najlepiej taki sam jak będziesz używał na hostingu/VPSie/szeroko rozumianej produkcji.
Później możesz obczaić np. https://puphpet.com/, gotowe maszyny wirtualne już skonfigurowane tak jak sobie wybierzesz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.