Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z chmodem
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Robert
Witam!!
Mam maly problemik z nadaniem praw.....gdy ustawiam odpowiednie prawa i staram sie je zapisac, nic sie nie dzieje.....plik zostaje z takimi prawami z jakimi byl na poczatku...nie chce sie zapisac zmiana
Moze ma ktos jakies sugestie??
Pozdrawiam
Fo
a w jaki sposob probojesz nadac odpowiednie prawa ? zakladam ze probojesz to robic na jakims serwerze poprzez klijenta ftp typu windows commander - a moze sam nie masz na swoim koncie jakichs praw ustalonych ktore mowia ze mozesz zmieniac prawa na plikach etc. ?

Przyszlo mi to do glowy wiec pisze.
Fajna rzecz do obliczania chmod'a jest na http://www.bastek.zwa.pl/ po prawej w pomocne dodatki - jest jak wyliczyc chmod - warto zajrzec.
Robert
Server to krasnal a klient ftp to windows comander...moze masz jakis pomysl gdzie moge znalezc prawa uprawniajace do zmieniania atrybutow??
POzdrawiam
Fo
hmm na krasnalu sie niestety nie znam - qde nie wiem co mozesz zrobic hmm ale chodzi mi o uprawnienia te ktore ci administrator nadaje podczas tworzenia twojego konta - czyli dostep do katalogow typu pub, bin etc, itd. on to sobie nastawia w panelu na linuxie i mozesz np. w katalogu home/mojekonto/ utworzyc kolejny katalog albo plik - moze masz przez admina nastawione tylko na mozliwosc "wejscia" i obejrzenia tego co jest w katalogu ? sam juz niewiem. a cos moze ci w wincmd pisze u gory po prawej w tym okienku co komendy sie przewijaja? tam powinno byc napisane np. 550 Permission denied (chdir).
ano
Cytat
Server to krasnal a klient ftp to windows comander

Krasnal to nie serwer tylko taki cały "pakiet" (serwer, php, mySql coś takiego). Po za tym jak masz windowsa to w nim nie ustawia się chmodu (nie wiem jak to jest z linuksem). Chmod ustawiasz tylko na serwerze providera, wpisując w windows commanderze (na dole masz takie małe białe pole do wpisywania) np.:

chmod 777 rysunki.txt

777 : nr. chmodu
rysunki.txt : plik do którego chcesz nadać taki chmod
oczywiście te wartości możesz zmienić.
Na serwerze providera nie mają serwera "krasnal" tylko np.: Apacha(apache to serwer! a krasnal to cały "pakiet")
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.