Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomysł na tagowanie tematów postów/zgłoszeń
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
MateuszRyaN
Witam,
Jestem w trakcie pisania systemu helpdesk i zastanawiam się nad kwestią tagowania zgłoszeń.
Na chwilę obecną mam to rozwiązane w ten sposób, że w momencie dodawania zgłoszenia do systemu, oprócz wpisania Tematu problemu, jest dodatkowe pole "tagi zgłoszenia" - spotykany wielokrotnie plugin javascriptowy (wpisujemy konkretne tagi i za pomocą spacji, przecinka czy tabu oddzielamy je od siebie). Tagi lecą do bazy wraz z idikiem konkretnego zgłoszenia.
Do tej pory, miałem rozwiązane to w taki sposób, że podczas tworzenia postu/zgłoszenia i wpisywania tagów...w momencie gdy znalazł już taki tag w bazie danych, wyświetlał poniżej listę proponowanych zgłoszeń, które zawierały ów tagi.

Takie rozwiązanie mnie jednak nie zadowala.
Zawsze znajdzie się ktoś...a raczej 80% ludzi, którzy nie będą tagować postów, co za tym idzie sporo tematów, które mogą zawierać ciekawe wskazówki, podpowiedzi zostaną pominięte tylko dlatego, że nie podano tagu.

W jaki sposób można by to było lepiej rozwiązać? Macie jakieś pomysły?
Może dodatkowo oprócz tagów, explodować po spacji temat zgłoszenia, stringa powyżej 2 znaków również przechowywać w bazie wraz z idikiem zgłoszenia?
Chodzi generalnie o to, że podczas tworzenia zgłoszenia, system spróbuje wyszukać takie samo lub podobne zgłoszenie i podpowie użytkownikowi rozwiązanie. Coś na zasadzie "Może chodziło Ci o...?" lub "Zanim napiszesz zgłoszenie sprawdź czy podobny problem już wcześniej nie wystąpił..." i lista tematów pokrewnych...
Robiliście coś podobnego? Macie jakieś swoje patenty? Prosze o pomoc smile.gif
Dzięki i pozdrawiam.
gitbejbe
pierwsze co przyszło mi do głowy to wymuszenie minimum np 3 tagów w formularzu. Dla ułatwienia poniżej inputu z tagami możesz zaproponować 3 generowanie dynamicznie np na podstawie podanego tematu (edit: albo i nie, bo ktoś może źle zrozumieć na czym polegają tagi jeśli wpisany temat w ogóle nie będzie nawiązywał do treści). Dobrze jest też tłumaczyć dla użytkowników dlaczego jest to istotne, dlatego jeśli ktoś nie poda np tych 3 tagów, to wyświetl dymek i napisz krótko że odpowiednie tagowanie ułatwia innym dotrzeć do tego tematu. Co by nie było, tylko człowiek potrafi podać odpowiednie tagi, a wybieranie jakiś słówek z tematu lub treści w większości przypadków nie będzie trafne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.