Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: identyfikacja rekordu w tabeli - jakl
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Oracle
tdobe
Witam,

Czy w oraclu jest możliwość zapamiętania jakiegoś adresu logicznego/fizycznego wskazującego bezpośrednio na dany rekord w tabeli?

Od razu piszę, że nie może się ten wskaźnik zmieniać (a rowid zmienia się, mam rozumieć np. po odzyskaniu z backupu, lub przebudowaniu tabeli, jakimś shrinku czy coś...)

questionmark.gif
Pyton_000
Jeśli rekord ma ID to przecież sam się nie zmieni.

Lepiej powiedz co cudujesz.
tdobe
no właśnie problem polega na tym, że mogą istnieć tabele które nie maja kluczy głównych...
nospor
Jesli nie masz zadnego klucza glownego, czy to skladajacego sie z jednego pola czy z kilku, to w jaki sposob chcesz identyfikowac rekord?

Jak juz napisał @Pyton - powiedz lepiej co kombinujesz
tdobe
Cytat(nospor @ 11.08.2016, 15:31:16 ) *
Jesli nie masz zadnego klucza glownego, czy to skladajacego sie z jednego pola czy z kilku, to w jaki sposob chcesz identyfikowac rekord?

Jak juz napisał @Pyton - powiedz lepiej co kombinujesz


No właśnie myślałem że sobie będę identyfikował po ROWID... ale z tego co widze odpada ten pomysł.

A co kombinuje?

Mam potrzebe skopiowania jednej tabeli do innej bazy danych, i zapamietania który rekord w jednej bazie odpowiada rekordowi w drugiej bazie (myślałem, że zapamiętam sobie to po ROWID)... a po co to robię? sprawa trochę złożona, chcę zrobić aby rekord zaktualizowany w jednej bazie zaktualizował rekord w drugiej bazie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.