Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Laptop/ultrabook do programowania
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
Riggs
Witam,
przymierzam się do zakupu sprzętu przenośnego do programowania. Stacjonarkę mam mocną ale czasami potrzebuję poprogramować na wyjeździe. Ważne dla mnie jest aby laptop/ultrabook trzymał dość dobrze na baterii przy rozsądnej mocy. W tej chwili jestem dość mocno zdecydowany na macbooka air - lekki, 8GB ram i dysk SSD, procek i5 więc też słaby nie jest. Czas pracy na baterii do 12h więc genialnie. Jedyny minus to matryca.

Czego oczekuję od sprzętu? Ma dawać radę gdy uruchomię:
- PHPStorm
- Vagrant / docker (nawet 2-3 maszyny)
- bezproblemowo pozwalać nagrywać pulpit
- środowisko *unix
- znośna jakość dźwięku


Grafika zintegrowana - nie ma się grzać jak czajnik, no i jak najmniejsza waga.
Co byście polecili w rozsądnych cenach? (tak wiem, za macka się przepłaca)
kapslokk
Ja ostatnio dorwałem ThinkPada E550 - i7, 16GB ram, 192SSD i jakas smieszna grafika Radeon R7 M265 i w sumie polecam biggrin.gif Programuje sie spoko, bo ma matryce full HD a i jakas fife pociagnie od czasu do czasu. No i bateria tez calkiem spoko - niby producent deklaruje 8h dzialania na niej, ale to przy przygaszonym ekranie i wylaczonym wifi. W kazdym razie z 5h na wifi podziala spokojnie.
by_ikar
Podawane godziny pracy laptopów bardzo często wymijają się z rzeczywistością. Mam mac booka pro 15 i tak laptop będzie działał te 10-11h pod warunkiem że nie będę robić niczego specjalnego - np będę scrollował facebooka. Wystarczy otworzyć kilka narzędzi i spada ten czas drastycznie, do około ~3godzin. Maka nie kupowałem, po prostu dostałem go, bo świadomie nigdy bym nie wybrał laptopa. Docker natywnie działa tylko na linuxach, więc jeżeli masz tak jak ja, że bez dockera nie chcesz nawet siadać do pracy - to windowsa czy nawet maka średnio polecam (sam na maku postawiłem ubuntu i gdyby nie problemy ze sterownikami, nie włączałbym nawet maka).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.