Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt sortujacy i wyswietlajacy wybrane słowa
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
szaman108
Witam wszystkich

potrzebuje skryptu które wyłapie z ciągu słów wybrane elementy a pozniej wyswietli je w tabeli np.
wklejam taki tekst :

"
Tytanowy Krawat Twardej Skóry (+1)
SPRZEDAJ (5 300 PLN)
EKWIPUJ
Dobry Pierścień Nietoperza (+5)
SPRZEDAJ (42 350 PLN)
"

i klikam wyslij

i teraz chodzi o to zeby skrypt wyłapał tylko wybrane ciagi słow a reszte pominął i wyswietlił je pod soba jednoczesnie zapisujac te dane na stałe zeby znajomy mogl tez obejrzec wynik
np

Tytanowy Krawat Twardej Skóry
-------------------------------
Dobry Pierścień Nietoperza



informacji i tekstu bedzie wiele wiec mysle ze baza danych bedzie dobrym wyjsciem

czekam z niecierpliwoscia za pomoca i podpowiedziami

pozdrawiam szaman108
matiit
A masz juz jakis pomysl na to zadanie? Albo zaczales pisac jakis kod?
szaman108
Narazie wiem tyle ze musze uzyc POST . A nastepnie zaatosowac jakis filtr ktory wyciagnie mi te ciagi slow czyli (prefix tytanowy) krawat (sufix )

Strona graficzna poradze sobie sam potrzebuje tylko podpowiedzi na tym przykladzie a reszte dodam sam .

Tam bedzie moze z 10 glownych przedmiotow i po 50 fixow i nie wiem jak to wszystko polaczyc

Kod jakis tam mam podrzuce jak sie ogarne
Headamon
Rozbijasz explodem po spacji, dzięki czemu w tableli pod każdym indeksem masz oddzielne słowo. Następnie trzeba napisać odpowiedni algorytm korzystając np. z funkcji array_search albo in_array. Korzystanie z metody POST nie jest konieczne jeśli dane nie są wrażliwe, równie dobrze można użyć GET.
SmokAnalog
Cytat(Headamon @ 21.11.2016, 01:03:54 ) *
Korzystanie z metody POST nie jest konieczne jeśli dane nie są wrażliwe, równie dobrze można użyć GET.

Jeżeli myślisz, że metoda POST to jakiekolwiek zabezpieczenie danych, to muszę Cię rozczarować. Wybór między GET a POST w ogóle nie ma nic wspólnego z tym czy dane mogą zostać ujawnione czy nie. Poczytaj o tym.
maxxds44
To prawda, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
KsaR
Cytat(SmokAnalog @ 21.11.2016, 01:05:30 ) *
(...)Wybór między GET a POST w ogóle nie ma nic wspólnego z tym czy dane mogą zostać ujawnione czy nie.


  1. <form action="#">
  2. <input type="password" name="pass" value="xxx"><br>
  3. <input type="submit">
  4. </form>

example.com?pass=xxx#

a href strona.pl
"HTTP_REFERER"
example.com?pass=xxx

Taki przykład, są wyjątki gdy lepiej użyć POST (nie jako zabezpieczenie tylko dla bezpieczeństwa)
Headamon
Cytat(SmokAnalog @ 21.11.2016, 01:05:30 ) *
Jeżeli myślisz, że metoda POST to jakiekolwiek zabezpieczenie danych, to muszę Cię rozczarować. Wybór między GET a POST w ogóle nie ma nic wspólnego z tym czy dane mogą zostać ujawnione czy nie. Poczytaj o tym.


Masz rację. Chodziło mi po prostu o przekazywanie danych niejawnie, natomiast bezpieczeństwa to nie gwarantuje. Doczytam na ten temat, bo nie ukrywam, że choć coś tam umiem, to jestem początkujący.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.