Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MySQL phpmyadmin - acces denied
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
Mateostin
Witam, mam taki problem iż stworzyłem sobie bazę danych (phpmyadmin) wyskoczyła informacja ze uzytkownik root jest bez hasła i ze nalezy nadać mu hasło... zatem wszedlem w tabele mysql->user-> i pozmieniałęm hasła dla root (byly tam 3 pozycje i w kazdej zmieniłem). w plikach PHP pozmieniałem dane do łączenia z MYSQL wszystko działa pieknie natomiast gdy wchodze w phpmyadmin pojawia się informacja:

Cytat
Could not connect to server ... Host 'localhost' is not allowed to connect to this MariaDB server


i nie moge nic zrobić w phpmyadmin wyswietla sie bład kod:500

dodatkowo w XAMPP'ie pozmienialem hasło

Czy jest cos o czym zapomniałem albo popsułem? czy ktoś jest w stanie mi pomoc albo nakierować?
Z Góry Dziekuje !
Tomplus
Masz w ogóle uruchomiony serwer MySQL?
Mateostin
Tak, serwer MySQL mam uruchomiony, generalnie to zbugowal sie plik "user" sprawdziłem to sobie za pomocą shella, zainstalowałem raz jeszcze xamppa ale zmiana hasła root crashuje mi plik... Nie mam pojecia czemu.
Generalnie znalazłem juz powod błędu także temat do zamknięcia. Dziekuje mimo wszystko ! wink.gif
viking
To się pochwal rozwiązaniem na przyszłość dla innych.
A tak ciężko pobrać instalkę mysql i ładnie skonfigurować ze trzeba ten śmietnik xamppa?
Mateostin
Generalnie nie mam pojęcia czemu ale poprzez zmianę hasła w phpmyadmin crashowało mi plik user, gdy wgrałem nowy (domyślny) plik user i wykonałem polecenie z poziomu shella wszystko zadziałało.

jeżeli komuś dalej by wywalało Acces Denied dla localhost to XAMPP chyba miewa problemy ze swoja konsolą bo do edycji ustawień MYSQL używa się pliku 'config.inc.php' owszem to prawda ale trzeba jeszcze zmienic w 'config.default.php' to trzeba znalezc juz recznie w folderze XAMPPA. Dodatkowo zauważyłem, że za pomocą konsoli nie zmienimy portów... to tez trzeba ręcznie zmieniać w configu, no chyba ze to mój XAMPP robi jakieś psikusy... sad.gif
viking
Masz pełno narzędzi gui, phpmyadmin powinien być jako ostatnia alternatywa. Pamiętaj o flush privileges. To tylko potwierdza moją teorię. Instalacja oddzielnie to5minut roboty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.