Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dużo żądań ajax
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX
wikidajloo
Witam,
Chce napisać aplikację, która za pomocą formularza przy zaznaczaniu odpowiednich opcji będzie na bierząco wysyłałać żądanie ajax do bazy. Czyli np. zaznaczam checkbox 1 - dostaję ajax, zaznaczam checkbox 2 - dostaję kolejny, inny ajax (coś w rodzaju live preview). Tych opcji może być na prawdę sporo i zastanawiam się czy takie ciągłe wysyłanie żądań będzie optymalne dla aplikacji. Czy można zrobić to lepiej?
kayman
ja powiem ze będzie ok zaraz ktoś powie ze nie ok smile.gif

jak widuję strony co mają po 150 requestów by się tylko wczytać a tym jeszcze wszelakie społecznościówki, wyszukiwarki, porównywarki etc. to takie na moje będzie ok nawet jak tego będzie ponad te 150 bo każdy idzie oddzielnie i niewiele zasobów powinien zabierać smile.gif
wikidajloo
chodzi mi głównie o to, żeby ktoś mi jakimś botem nie próbował zaorać serwer/bazę. Ewentualnie dołożyć do tego setTimeOut i checkbox na disabled na czas z setTimeOutu.
viking
Zwracaj jeśli możesz jakiś json z danymi który możesz cachować po stronie serwera / przegladarki.
kayman
możesz zrobić wiele by żądania botów były odrzucanie -> nagłówki żądania, sesja, tokeny, autoryzacja etc. to jest standard, dostaje błąd 500 jak nie spełnia warunków

poza tym boty wolą strony bo tam jest wiecej korzyści niż z odpowiedzi api w json/xml smile.gif
wikidajloo
Zastanawiam się jeszcze, czy nie lepiej będzie pobrać jednorazowo pełnego obiektu i przełączać jedynie parametry. Aczkolwiek jeszcze nie jestem pewny, czy to będzie mogło tyczyć się wszystkich metod, które chcę wykorzystać. Może to po prostu wyjdzie w praniu. Tymczasem dzięki wielkie za pomoc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.