Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jedna tablica czy kilka w bazie danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
K3n0
Witam,
Mam do zrobienia zapisywanie sie do eventu. Mniej więcej ma wyglądać to tak:
Zalogowany użytkownik zapisuje się do eventu ,ktory zostaje wyswietlany w jego profilu, zeby móc zobaczyć do jakiego eventu się zapisał
I wlaśnie chodzi mi po głowie czy lepiej zrobic 1 tablicę z dodatkową kolumna np. name user i pobierac dane eventu i dokleic w kolumne jaki user się zapisał czy tworzyć dla każdego usera oddzielna tablicę.
Później wybrany event zmienia kolor, że został już wybrany przez kogoś.
Mi się wydaje, że łatwiej zrobić na 1 tablicy bo nie zrobi się syf w bazie danych, a pytam ponieważ wolę się upewnić czy dobrze to rozkminiam.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Tomplus
A nie lepiej kilka tablic ale...:

- tablica `users` => nazwa użytkownika, adres
- tablica `events` => miejsce, nazwa wydarzenia, data, idEvents
- tablica `localistation` => nazwa budynków, hoteli, przestrzeni, szkół, koordynaty GPS
- tablica `tickets` => kupione bilety/rezerwacje użytkownika, na dane wydarzenie idEvents
- tablica `speakers` => nazwa prelegenta, trenera etc. powiązane z idEvents.

etc.
K3n0
Jeżeli chodzi o tablice user,event to mam. A właśnie chodzi mi o to, że mam zrobić zapisywanie się użytkownika na dany event w kalendarzu i nie wiem jak za to się zabrać. Na początku myślalem, żeby zrobić aby tablica tworzyla sie po nacisnieciu klawisza "zapisuje sie na event" ale jeżeli będę mial np 100 userow to lipa 100 tablic wyjdzie;p. Z tego co napisales to chyba - tablica `tickets` => kupione bilety/rezerwacje użytkownika, na dane wydarzenie idEvents to bedzie taki odpowiednik tego jak mam to zrobić.
gitbejbe
po pierwsze nie masz bladego pojęcia o bazach danych i to wszystko co piszesz to jakieś bzdety. Jeśli już coś robisz, to rób to dobrze, zacznij od lektury relacyjnych baz danych - bo tego Ci tutaj potrzeba. Wpisz w google "mysql relacje" lub podobną frazę, materiału z przykładami jest pod dostatkiem. Po drugie, ściągnij sobie narzędzie do tworzenia baz. Nie jest to konieczne, ale uwierz mi że pracuje się o wiele wygodniej. polecam popularnego Workbencha, pobierzesz za darmo z tego linku (musisz się wcześniej zarejestrować): https://www.mysql.com/products/workbench/

bazy to nic trudnego, poświęć parę godzin na edukacje a zobaczysz jakie głupoty tutaj powypisywałeś.
K3n0
Wiem, że nie ma pojęcia o bazach danych jedynie podstawy na pojedynczyc tablicach, dlatego też pytałem czy ktoś może nakierować jak rozwiazać taki problem. Po za tym jak bym wiedział jak to zrobić to bym nie pisał posta. Dopiero co się uczę pracy z bazami. Może i masz racje, że pytanie bez sensu. Z tego co napisałeś to wnioskuję,  że muszę wykorzystać relacje dzięki za nakierowanie.
vokiel
Oddzielna tabela z kolumnami user_id i event_id. Ewentualnie jakieś dodatkowe, jeśli potrzebujesz tam więcej danych (data zapisania się itd).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.