Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SQL Serwer 2012 jak przenieść bazę danych bez SSMS?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
Dollar
Dzień dobry.

Program Kadry Optivum firmy Vulcan wykorzystuje do przechowywania danych serwer SQL Serwer 2012, który jest zainstalowany na tej samej jednostce co systemem Windows 10.

Problem pojawił się w 1 września kiedy to program kadrowy zgłosił brak komunikacji z serwerem. Próbując włączyć sql management studio pojawia się komunikat o braku licencji i podaje link do strony https://www.microsoft.com/sql/howtobay , więc domyślam się, że tutaj jest problem.
Oczywiście wiem że błąd został już popełniony dawno gdy instalowano serwer i wybrano złą wersję SQL serwer.
I teraz rodzi się pytanie w jaki sposób rozwiązać problem to znaczy jak wyeksportować obecną bazę danych nie mając dostępu do SQL Server Management Studio i zaimportować ją do prawidłowo zainstalowanego Microsoft SQL server 2012 Express, by przywrócić komunikację między programami?


Oczywiście ostatnia kopia bazy danych programu była wykonana 8 m-cy temu co skutkuje tym, że odtworzenie ostatnich 8 miesięcy może być bardzo trudne.
sazian
Nie wiem czy to zadziała ale może warto spróbować zrobić downgrade.
Zainstaluj wersje express na innej maszynie, stwórz nową bazę i nazwij ją tak samo jak ta którą masz obecnie.
Zatrzymaj serwer i podmień pliki bazy na te z twojej obecnej bazy.
W teorii jeśli to zadziała to baza powinna się uruchomić i działać jako niższa wersja.
Dollar
Czy może mi ktoś jeszcze wskazać domyślną ścieżkę do bazy danych jakie stosuje się w SQL serwer 2012.
sazian
prawdopodobnie c:\Program Files\Microsoft SQL Server\110\
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.