Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Composer - co gdy twróca usuwa repo
Forum PHP.pl > Forum > Kontrola i zarządzanie projektami
markonix
Nasunęło mi się takie jedno pytanko o composer.

Czy mieliście już taką sytuację, że paczka, z której korzystasz znika? Ja tak właśnie miałem, była to mała paczka i w pewnym momencie zniknęło repozytorium i przy update ją wywaliło z Vendors.
Czy to normalne? Nie powinno zostawić jej skoro nie potrafi pobrać nowej? Generalnie rozwaliło mi to aplikację w paru miejscach, musiałem szukać zastępczej mimo, że ta bez aktualizacji mogła mi jeszcze długo posłużyć.
Pyton_000
Jedyne sęsowne rozwiązanie to zrobienie prywatnego repo composera i klownowanie tam paczek używanych w projektach.
markonix
Uu.. Zrobiło się mało przyjemnie.. Czyli, że jak się popsztykają na githubie albo po prostu autor sobie stwierdzi że sobie zrobi porządek to masz ogólnie mówiąc przewalone, zwłaszcza, że nie trzymasz w repozytoriach kodu paczek, a tylko plik z ich "nazwami"..

Ps. Włącz sobie korektę w przeglądarce smile.gif
Tomplus
Moment.
Ale czy nie jest tak że powinno się regularnie robić backup nie tylko bazy danych, ale także plików własnych serwisów włącznie z katalogiem bibliotek `vendor`?

Taki backup w momencie kiedy zniknie biblioteka może zostać z niego odtworzona.


markonix
Ale ja myślę o rozwiązaniu na niższym poziomie - developmencie, lokalnie. Musiałbym robić backupy mojej pracy, mimo, że mam backup w postaci repo.
Oczywiście, że nie wgram na produkcję serwisu z brakującą biblioteką chociaż to też się może zdarzyć - lokalnie wszystko cacy, wrzucam i akurat w tym momencie biblioteka znika.

Jak dla mnie powinno istnieć rozwiązanie na poziomie samego composera, jeżeli biblioteka znika to zostawia katalog i go nie rusza informując o problemie.
Tomplus
Myślę że musiałbyś coś takiego zaproponować:
https://github.com/composer/composer/issues

Pyton_000
Była dyskusja na ten temat: https://github.com/composer/packagist/issues/115

@markonix Mam włączoną ale nie działa biggrin.gif
markonix
Tam dyskusja jest faktycznie w temacie ale problem poruszany jest bardziej od drugiej strony - autorów.
Mi bardziej chodzi o to, że jak ktoś użył tej biblioteki to nie powinna ona być usuwana.
Jednakże i tak to powoduje problemy - przykładowo na localu używam sobie tej biblioteki i pobrałem ją zanim ją usunął, potem chce zrobić deployment na produkcję i klops tak czy siak.

A tak z ciekawości mieliście kiedyś taki problem?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.