Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Po co sql w bazach danych?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
rocket128
Witam,
Ostatnio naszła mnie taka myśl, po co nam właściwie nauka i znajomość sql'a w bazach danych, gdy na chwile obecną wszystko co chcemy możemy zrobić i uzyskać w sposób graficzny za pomocą np PowerDesignera?
Może i pytanie jest głupie ale jestem początkujący w tematyce baz danych i chciałbym je jak najlepiej poznać, a kto pyta nie błądzi.
Tomplus
Jesteś pewien że wszystko?
Jesteś pewien że zawsze interfejs graficzny jest wygodniejszy?

Interfejs graficzny nie wykorzystasz wszędzie tj. w każdym programie, w każdym systemie. A linia komend dla SQL działa wszędzie.
viking
A próbowałeś kiedykolwiek wyklikac coś bardziej zaawansowanego niż proste selecty? Będzie mało możliwe i zazwyczaj jest sporo nadmiarowego kodu.
Pyton_000
Narzędzia PowerDesigner itp są po to aby zwizualizoować sobie schemat BD ew. do tworzenia schematów. Nic więcej.
Narzędzia graficzne nie nadają się do tworzenia zapytań SQL bo po prostu są ograniczone i za ich pomocą zrobisz co najwyżej mały % tego co można ręcznie.

Jednym słowe. Najpierw SQL potem GUI
rocket128
Teraz wszystko jasne.
Tak też myślałem, że komunikując się bezpośrednio z serwerem za pomocą sql'a mamy więcej możliwości, jednak były to tylko moje domysły, nie mające jeszcze odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, temat można zamknąć wink.gif
Tomplus
Wiesz, są edytory do programowania z interfejsem graficzny, ale specjaliści i tak wolą tworzyć w edytorach tekstu, gdzie zupełnie są inne narzędzia pomocne podczas pisania kodu.
Dotyczy to także SQL.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.