Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Eksport wyników zapytań do Excel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > PostgreSQL
Martinez31
Witam,

Proszę o informację jak mogę wyeksportować wynik zapytań do pliku Excel??

Pozdrawiam
SmokAnalog
Pobierz klienta bazy danych, który ma eksport do CSV i otwórz plik CSV w Excelu.
mmmmmmm
Plików CSV nie otwiera się w Excelu. Je się do Excela importuje.
SmokAnalog
Mylisz się. Otwiera się je w Excelu. Jednym z podstawowych formatów dla Excela jest właśnie CSV.
Pyton_000
Smoku jest, ale nie koniecznie Excel tak out of the box sobie radzi z interpretowaniem tego formatu. Plik CVS musi byc zapisany zgodnie z wytycznymi dla Excela inaczej się sypie.
W takim wypadku import jedynie pomaga, bo tam mozna określać m.in. separatory, kolumny itd. czego nie zrobisz otwierając go tak po prostu. No chyba że coś się zmieniło i teraz to działa tak jak powinno od dawna, bo sam wiem że były z tym mega problemy.
Martinez31
Korzystam z pgAdmin III,

mmmmmmm
Wciśnij F8
Martinez31
Udało mi się wyeksportować wynik zapytania do pliku Excel, typ pliku CSV.
Po otwarciu ww. pliku ukazały się poniższe dane w bardzo dziwnym formacie.


ImiÄ™ i Nazwisko Adres stanowisko pensja premia
Stanisław Buchanan ul. Floriańska 78, 98033 Warszawa Wiceprezes ds. sprzedaży 2 200,00 zł 250,00 zł
mmmmmmm
Nie otwieraj w Excelu, bo Excel nie radzi sobie z UTF-8. Zaimportuj, a w trakcie importu wybierz poprawne kodowanie - UTF-8
Martinez31
Wybieram F8 - zaznaczam Kodowanie - Unikod UFT-8, klikam ok, na pulpicie pojawia sie plik z danymi w formacie CSV.
Prośba o doprecyzowanie o jaki import chodzi??
mmmmmmm
E'2016:
Dane -> Z pliku tekstowego/CSV
Martinez31
Super, wszystko wygląda jak trzeba.
Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.