Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [SF][Symfony]Powiadomienia ON-LINE, co polecacie: statyczny tekst czy generowanie on-line?
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
LowiczakPL
Piszę system powiadomień on-line i chcę zrobić wiadomość powiadomienia jako wygenerowany HTML ponieważ będzie wiele różnych szablonów powiadomień serwowanych na przemian.

Wydaje mi się że optymalniejszym rozwiązaniem jest wygenerowanie treści w chwili zaistnienia zdarzenia a następnie serwowanie na liście powiadomień kodu HTML dla poszczególnego zdarzenia.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
markonix
Zapisujesz podstawowe, uniwersalne parametry zdarzenia (typ, kategoria, detale, relacje), i potem na ich podstawie generujesz nie tylko HTML, ale całą treść powiadomienia.
LowiczakPL
Dokładnie o to mi chodzi chcę zapisywać treść powiadomienia w bazie i gotową serwować użytkownikowi, i w związku z tym moje pytanie co o tym sądzicie czy stosujecie takie rozwiązanie czy raczej treść powiadomienia jest generowana dynamicznie?

Zakładam około 20 różnych szablonów powiadomień, dlatego wydaje mi się że generowanie ich w chwili zaistnienia zdarzenia będzie optymalniejszym rozwiązaniem.
nospor
I teraz nagle zmieni ci sie szablon albo dwa i co zrobisz z powiadomieniami, ktore juz wygenerowales? Nie kombinuj, zrob jak ci powiedziano - tak sie wlasnie robi
Pyton_000
To zależy. Jeśli ma być zachowana integralność danych i niezmienialność to generujesz za każdym razem całą treść. Jeśli nie to zapisujesz sobie tylko dane i podstawiasz do szablonu ad-hoc
LowiczakPL
Cytat(nospor @ 21.03.2019, 14:33:26 ) *
I teraz nagle zmieni ci sie szablon albo dwa i co zrobisz z powiadomieniami, ktore juz wygenerowales? Nie kombinuj, zrob jak ci powiedziano - tak sie wlasnie robi


Czas życia powiadomienia raczej jest bardzo krótki, nawet jak się zmieni drastycznie szablon to stary jest już wygenerowany więc tak naprawdę nic się nie stanie bo to HTML.

Statyczny HTML wydaje mi się optymalniejszym rozwiązaniem bo generuję go tylko 1 raz, to samo dotyczy zapytania do bazy podczas pobierania powiadomień jest tylko 1 zapytanie, a w przypadku kiedy dynamicznie generują się powiadomienia to przy każdym requescie mam kilkadziesiąt zapytań do bazy, przy pełnej obsadzie najmniej 20 zapytań bo tyle jest szablonów.

markonix
No właśnie się dużo stanie bo HTML to struktura, a ta może w szablonie się zmienić diametralnie, nawet na inny "język" typu Angular/React/Vue, poza tym co będziesz zwracać przez api urządzeniom mobilnym, też HTML?

Można się zastanowić nad zapisywaniem TEKSTU, to mógłbym jeszcze w jakichś okolicznościach zaakceptować, ale osobiście nigdy tego nie robię, bo piszę raczej systemy multijęzyczne.
I w jakim języku zapiszesz te powiadomienie w bazie? Po polsku, po angielsku? Wg ustawień użytkownika najlepiej, a co jak je zmieni, połowa powiadomień będzie po polsku, a druga po angielsku?
W jaki sposób przewidujesz dalszy rozwój, na podstawie czego określić akcje, kolor, ikonę? Wyrażeniem regularnym?
LowiczakPL
Nie wziąłem pod uwagę kolejnego języka no i oczywiście wersji mobilnej, dzięki za nawrócenie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.