Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt obsługujący godzine i date
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Saladin
Mam prośbe, czy mógł by ktoś napisać mi prosty skrytp (bo ja niegdzie nie moge znaleźć nawet opisu, jak by to miało wyglądać) który pokazywał by czas i date, ale obsługiwaną po stronie serwera, czyli, nieważne zkąd użytkownik by wchodził, jaką miał date ustawioną, zawsze pokazywała by się jedna, taka sama dla wszystkich.
Pozdrawiam
sf
Wg. mnie wszystkie daty są pobierane z ustawień serwera tongue.gif date" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual
Saladin
Mniejsza z datami. Głównie zależy mi na czasie. Przy użyciu gmdate() pokazuje mi się godzina, ale jest zależna od tej którą mamy ustawiną na komputerze. A ja chce, by nieważne jaką godzine my sobie ustawimy, będzie się pokazywać jedna i taka sama dla wszystkich
mike
Cytat(Saladin @ 2005-02-15 10:17:23)
(...) Przy użyciu gmdate() pokazuje mi się godzina, ale jest zależna od tej którą mamy ustawiną na komputerze. (...)

php jest językiem skryptowym działającym po stronie serwera co oznacza że wszystkie ustawienia, łącznie z datą i czasem są brane z ustawień serwera.
tiraeth
A tak poza tym:

date(); - Formatuje lokalny czas/datę
gmdate(); - Formatuje datę/czas dla strefy GMT/CUT

czyli wywołując gmdate() zawsze otrzymamy czas cofnięty o 1 godzinę (w Polsce w czasie zimowym - GMT+0100). Więc nie tak łatwo z czasem smile.gif Nieoznacza to, że gdy wywołacz gmdate to będzie to błąd... smile.gif Najważniejsze jest to, że obie daty nie pokażą identycznego czasu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.