Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Implementacja Panelu Administracyjnego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
karolski
Witam,


Mam pytanie dotyczące implementacji panelu administracyjnego tzn chodzi mi o to czego musze się trzymac bo to jest z pierwszych tak profesjonalnych zlecen jakie dostalem przewaznie robilem to na odwal winksmiley.jpg chodzi mi o to jak implementuje panel administracyjny to chyba nie wzucam go do katalogu admin tongue.gif bo to chyab najbardziej znany folder a adminka do strony co powoduje ataki. Teraz szybko chodzi mi o rzeczy których musze pamietac przy implementacji systemu administracyjnego do stronki:

- jaka nazwa folderu
- jakie prawa dostepu
- moze cos jeszcze

głównie chodzi mi o to byscie sie podzielili swoim doswiadczeniem smile.gif
NuLL
Nazwa - ja robie 'sys', 'backpage' albo dowolnie defioniowany w jakies stalej ;P
karolski
apropo nazwy to ja sobie tam daje z przodu z _sys np. lub cos innego a co do praw dostepu itp. questionmark.gifquestionmark.gif
dr_bonzo
Panel admina powienien miec po p ierwsze dostep na haslo (mozna dodac dodatkowe zabezpieczenia -- np wstep tylko z wybranych IP). A nazwa katalogu w ktorym sie on znajdzie juz ma drugorzedne znaczenie, choc zawsze lepiej jak ma nazwe inna niz "admin", czy "sys" -- moze byc nawet "SDGAETIHSF" -- problem w tym zeby admin sobie ja zapamietal/zapisal.

Prawa dostepu: minimalne takie zeby serwer mogl wykonac (otworzyc) ten panel.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.