Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Znacznik embed na Macach
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
RafalJ
Witam!
Mam problem z wstawieniem pliku .swf na stronie internetowej. Jak wstawiam w html z użyciem znacznika embed to widzi plik w windowsie, ale na macu już nie. Gdzieś wyczytałem, że znacznik embed jest typowo windowsowski i powinno się używać znacznika object, ale jak wprowadzam ten znacznik to kod się sypie. po zapisaniu, wyjściu z administracji sklepu, gdzie go wprowadzam i ponownym wejściu kod jest całkiem rozsypany lub znika.
Co z tym zrobić?
trueblue
Jeśli po edycji kodu w edytorze i zapisaniu obiekt nie jest widoczny, to jak sprawdziłeś działanie tego Flasha pod Windows?
Ok, rozumiem. Embed nie działa, a object psuje kod albo znika.
Czy tak się dzieje zarówno przy edycji na Windows? Jaki to edytor?
RafalJ
Html jest wpisywany w oknie administracji sklepu internetowego gdzie można się przełączyć na kod html. Po przejściu na efekt wizualny kodu wszystko działa, działa również na przeglądarce w systemie Windows. Czyli po otwarciu strony sklepu na PC-e działa na Mc, np. Ipadzie nie działa.
trueblue
A Flash jest supportowany na iOS? Jeśli się nie mylę, to nie jest.
RafalJ
okazuje się, że mac czyta, ale nie czytają urządzenia mobilne typu ipad, iphone.
Podobno jedynym wyjściem jest odejście od .swf.
Nie mam jednak pojęcia jak to zrobić. Wypuszczam z Indesigna pliki w formacie .html lub .swf, to jest animacja z przekładaniem kartek.
trueblue
Kiedyś Google wspierał bibliotekę Swiffy, był nawet konwerter online do HTML5 oraz plugin do Adobe Flash.
Możesz spróbować tego: https://www.sothink.com/ (sprawdzone - działało).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.