Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: element, który ma po sobie (ale nie od razu) inny element
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > CSS
damianooo
Potrzebuję CSSem zmienić właściwość "elementu, który ma po sobie (ale nie od razu) inny element" . Przykład poniżej :


  1. <div class="a">
  2. <div class="b"> (ten chcę zmienić, ale tylko wtedy gdy element z klasą "d" istnieje w jego drzewie dziedzieczenia)
  3. <div class="c">
  4. <div class="d">
  5. </div>
  6. </div>
  7. </div>
  8. </div>
trueblue
Nie ma póki co takiej możliwości w CSS.

Jeśli generujesz HTML w kodzie, to wygeneruj dla elementu .b dodatkową klasę jeśli jego dzieckiem jest element .d.
damianooo
a więc pozostaje tylko jQuery .

Hmm z jQuery mam taki problem że po wczytaniu strony na chwilę miga poprzednie ustawienie to co zmieniam więc słabo też.
trueblue
Ale generujesz ten kod HTML samodzielnie, czy pobierasz skądś gotowy?
damianooo
Kod generuje mi Wordpress ale ja mam za zadanie obrobić kilka rzeczy na stronie więc używam CSS i jQuery do tego celu.
trueblue
Jeśli nie chcesz grzebać w kodzie WP, to pozostaje tak jak piszesz JS.

Gdzie ładujesz kod jQuery, w HEAD czy BODY? Czy skrypt uruchamiasz w zdarzeniu ready czy load?
damianooo
w ready:

  1. jQuery(document).ready(function () {
trueblue
A gdzie ładujesz kod jQuery, w HEAD czy BODY?

I dodatkowe pytanie, gdzie wywołujesz podany skrypt?
damianooo
właściwie to temat już załątwiony - zrobiłem to w jQuery i jednak jest OK , nie ma efektu mignięcia. Gdzieś pamiętam że z innym elementem miałem taki problem .

Dzięki za próbę pomocy i szkoda że w CSS nie jest to jeszcze możliwe, chociaż może nie wiesz że jest a jest ? Długo szukałem w necie i nie było tego co chciałem ale dziwne że nikt nie miał jeszcze takiego problemu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.