Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informacje o licencji MIT
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
Szczepanek
Cześć,
właśnie kończę tworzyć swoją pierwszą stronkę i chciałbym umieścić ją w sieci.
Aplikacja korzysta z kilku dobrodziejstw jak bootstrap, jquery, sweetalerts, datatables etc. Większość z nich jest na licencji MIT albo GPL i nurtuje mnie jedna rzecz. Wszystkie te rzeczy są darmowe do użytku komercyjnego z tym, że wymagana jest informacja o autorze.
Aby wszystko było legalne to wystarczy np. z sweetalert2.js nie usuwać
  1. /*!
  2. * sweetalert2 v8.18.7
  3. * Released under the MIT License.
  4. */

czy muszę stworzyć osobną podstronę na której zawrę wszystkie użyte dodatki?
Wiem, że jest w internecie sporo wątków na ten temat lecz niestety nigdzie nie znalazłem informacji w jakiej formie informacje o autorze musza być zawarte.

viking
Przede wszystkim źle się do tego zabierasz. Aktualnie, podobnie jak w PHP używa się composera, tak w świecie JS https://webpack.js.org. Takie rzeczy jak budowanie plików w ogóle nie powinny ci zajmować czas.
Szczepanek
Generalnie aplikacja opiera się na zwykłym zwykłe php oop którego dopiero się uczę dlatego też dopiero teraz na szybko wygooglowałem, że webpack jest przydatny kiedy korzysta się z node i aplikacja opiera się o js i nie widzę tutaj dla niego zastosowania. Co zrobić w takim przypadku aby nie złamać warunków tych licencji?
viking
Źle czytasz. Możesz dowolne pakiety typu jquery, sweetalerts instalować np poleceniem 'npm i sweetalert2 --save', dodawać transpilatory kodu (es6 / typescript etc) po czym webpack stworzy ci plik wynikowy zależny od potrzeb - jeden, kilka, zminifikowany na produkcji itd. Kometarze licencji zostaną zachowane. Przydatna będzie też strona https://www.npmjs.com/ chociaż ostatnio chyba popularniejszy jest już yarn.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.