Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MY SQL Relacja Jeden do wielu
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Morfeusz21
Witam smile.gif
Nie wiem czy dobrze trafiłem smile.gif Mam pytanie, jak połączyć tabele 1 do wielu tak bym mógł w tabeli zamówienia dać kilka pozycji z tabeli usługi, próbowałem zrobić tak :
  1. ALTER TABLE usługi_dodatkowe ADD FOREIGN KEY (Id_usług_dodatkowych) REFERENCES zamówienia (Id_usług_dodatkowych)
to dodaje tylko relację jeden do jednego i mogę dodać tylko jeden produkt do jednego zamówienia . Bardzo proszę o pomoc niestety dopiero uczę się SQL
trueblue
W tabeli usług dodajesz klucz obcy (pole id_zamowienie odpowiadające kluczowi głównemu z tabeli zamowienie). I łączysz.
Nie lepiej mieć tabelę zamowienie_pozycja i tam umieszczać standardowe pozycje jak i dodatkowe?
Morfeusz21
Właśnie tak jest zrobione Klucz główny to Id_usług_dodatkowych w tabeli usługi dodatkowe, a klucz obcy to Id_usług_dodatkowych w tabeli Zamowienia.
i potrzebuje dodać kilka usług dodatkowych np jednego zamówienia można dodać dwa rodzaje ubezpieczenia. Właśnie mam problem z połączeniem jeden do wielu czyli możliwość dodania kilku pozycji z tabeli usług dodatkowych
trueblue
Właśnie jest zrobione odwrotnie. Przeczytaj jeszcze raz mój post.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.