Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP porada techniczna
Forum PHP.pl > Forum > PHP
ufo1990
Witam mam aplikację do zarządzania klientami i potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań.

1. Czy wszystkie zapytania SQL muszą być bindowane czy tylko te, które dotyczą logowania do serwisu ?
2. Mam zrobioną zakładkę Mailing i chciałbym aby wejście do tej zakładki wymagało ponownego zalogowania. W tym momencie mam to zrobione na takiej zasadzie że wchodząc w zakładkę Mailing jest sprawdzane czy występuje $_SESSION["login2"], jeżeli nie to wraca do punktu logowania i ponowne zalogowanie nadaje taką sesje. Nie do końca wiem czy takie rozwiązanie jest sensowne i bezpieczne.
2. Mam zrobioną zakładkę Mailing gdzie korzystam z PHPMailer. Z bazy wyciągam listę wszystkich adresów e-mail(ok.50) i wysyłam hurtowo. Czy jest to dobre rozwiązanie? jeżeli nie to proszę o jakąś alternatywę.
viking
1. Tak, wszystkie zapytania muszą być bindowane
2. Jeśli się sprawdza to ok.
3. Jeśli na tej liście będzie 50k to możesz zacząć się martwić. 50 maili to nic wielkiego.
ufo1990
ad.1 Rozumiem że dotyczy to tylko zapytań gdzie jest klauzura np . where id = $id. Co w sytuacji kiedy mam np. takie zapytanie
  1. INSERT INTO sessions (id, email, date, ip) VALUES (NULL, '$email', Now(), '{$_SERVER['REMOTE_ADDR']}')
nospor
No i w czym inssert przeszkadza w bindowaniu? Wszystko co wkladasz do zapytania masz bindowac
ufo1990
Czy tak powinno wyglądać powyższe zapytanie ?

  1. $result = $connect -> prepare("INSERT INTO sessions (id, email, date, ip) VALUES (NULL, '?', Now(), '{$_SERVER['REMOTE_ADDR']}')");
  2. $result -> bind_param('s', $email);
nospor
No apostrofow juz przy bindowaniu nie uzywasz
dublinka
Cytat(ufo1990 @ 23.02.2022, 11:56:33 ) *
Czy tak powinno wyglądać powyższe zapytanie ?

  1. $result = $connect -> prepare("INSERT INTO sessions (id, email, date, ip) VALUES (NULL, '?', Now(), '{$_SERVER['REMOTE_ADDR']}')");
  2. $result -> bind_param('s', $email);


W mojej stopce masz link do tego co chcesz zrobic
Salvation
@dublinka proszę nie używaj spacji dla strzałek - to jest łamanie PSR + źle się to czyta wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.