Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Analiza CSS
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki
DNMX
Hej
Mam stronkę w HTML5 z arkuszem CSS, w niej ok 100 elementów typu <div>, <span>, <a> itp z atrybutem id i pytanko: czy istnieje jakiś dodatek do Firefox, ewentualnie strona online, gdzie po podaniu URL mojej strony wyrzuci mi, że elementy o id, np. 'male_logo_u_gory' czy tez id="odnosnik_z_footera" nie sa zdefiniowane w zadnym arkuszu CSS?
Z gory dzieki za podpowiedzi
nospor
I tu znowu przychodzi z pomoca INSPECT, o ktorym wspominalem w poprzednim temacie. Klikasz na element i widzisz czy ma jakies style czy nie. Ale odnosze wrazenie ze nadal tego inspect nie odpaliles
DNMX
Odpaliłem. Udalo mi się rozwiązać problem z poprzedniego tematu. Zapomniałem tylko podziękować, sorry. Owszem, tak teraz robię ale w przypadku setek elementów, dziesiąek nazw klas i kilkunastu kontenerów w kontenerze nie jest to przyjemne zajęcie. Na pewno istnieje jakieś narzędzie do zautomatyzowania tego. Googlowałem tylko nie potrafię wpisać odpowiedniej frazy do wyszukiwarki.
Apach
Witam,

jesli cie dobrze zrozumialem... to wystarczy

F12 w Foxie + Html Validator wtyczka do FF - choc pracuje w trybie offline to masz w niej tez opcje set -online pracy

i najlepiej robic to lokalnie z kompa tzn. sciagajac ten plik html - index np. z css od tej www - lub wrzucic na host i odpalic plik html z dobrze podpietym .css i wtedy masz online.

oraz masz tez w nich szukajke w ktorej jak wpiszesz dany div to ci pokaze szybko jego parametry - w g chrome dziala ona jeszcze dokladniej

Te dwa narzedzia mocno juz pokazuja wazne kwestie kodu...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.