Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak procesować stringa
Forum PHP.pl > Forum > PHP
DNMX
Hej. Mam sobie dośc długi string - ok 50Kb. Jest to kod HTML. Chciałbym teraz, żeby po znalezieniu w nim np. tagu <h5> pewna zmienna była inkrementowana, po znalezieniu <h6> dekrementowana a wszystko co znajduje się między <h1> a </h1> wyłapywane i wrzucane w odpowiednią tablicę. Ogólnie rzecz biorąc, szukam kodu, który będzie przesuwał się po stringu bajt po bajcie i na każdy element jaki chcę eagował jak na event. Podpowiecie, jak się za to zabrać?
ohm
wyrażenia regularne + preg_match/preg_replace
DNMX
A jeśli nie chcę tylko zastępować stringów ale stworzyć z tego stringa tabelę i powiedzmy, jak znajdę <h6> poruszam się po 1-wszym wymairze tablicy, jak <h5> to po 2-gim, dla każdego <h1> dodaję elementy na 3-cim levelu a jak znajdę </h5> to z powrotem wracam na 2-gi level itd, itp. ? Jak to byś ugryzł ohm?
Salvation
Nie wiem czy jest sens przeszukiwać HTML w ten sposób - traktując go jak string. Jest libka - np. DomCrawler, w której możesz poruszać się albo poprzez XPath albo zwyczajnie jak w CSS.
Wrzucasz ten HTML co masz jako źródło dla obiektu, podajesz czego szukasz z użyciem metody ->filter() i korzystasz z dalszych, dostępnych metod, np. ->count() i voila.
ohm
W sumie racja, wygodniejsze i przyjemniejsze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.