Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MySQL]Enumy czy osobne tabele w Laravel
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Intenso
Cześć,
uczę się Laravela i męczy mnie jeden wątek. Chcę do tabeli orders dodać kolumnę type która będzie enumem i będzie przechowywała takie wartości jak marketplace, wholesale itd. Generalnie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem jednak problem pojawia się gdy chcę np. w panelu administracyjnym zmienić typ zamówienia bo ciężko jest wyciągnąć wartość dostępnych enumów aby je wpakować do <select> i wylistować. Drugim rozwiązaniem na jakie wpadłem jest utworzenie osobnej tabeli typu order_types, przechowywać w nich typy zamówień. Wtedy pobranie dostępnych typów byłoby dużo prostsze. Problem z drugim rozwiązaniem jest taki, że już teraz aby pobrać zamówienie muszę do zapytania dołączyć tabele customers, payment_types itd. i nagle się okazuje, że jak będę tak robił dalej to będę musiał łączyć masę tabel. Które rozwiązanie sugerowalibyście zastosować w tym przypadku?
viking
https://github.com/BenSampo/laravel-enum
ohm
Ja zawsze wychodziłem z założenia takiego że jeśli jest przesłanka że mogą  się typy zmieniać/dodawać/usuwać to wrzucałem je do bazy. W przypadku jeśli te typy będą już zawsze takie same to po prostu wrzucałem je do enum/const i dodawałem selecta.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.