Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Jak usunąć pliki tymczasowe z przeglądarki internetowej
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
wree
Dzień dobry,

Mam w katalogach zdjęcia na serwerze. Każde zdjęcie jest nazywane numerem 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg itd.. Każda katalog ma inną nazwę. Teraz gdy usuwam te pliki i wgrywam nowe, wgrywają się po tych samych nazwach 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg a przeglądarka internetowa mi ich nie uaktualnia. Dopiero muszę kliknąć CTRL+F5 by odświeżyć pliki tymczasowe przeglądarki, dopiero wtedy wczytują się nowe zdjęcia w przeglądarce - a tak to wyświetlają się stare usunięte zdjęcia z serwera. Tak to muszę każdemu klientowi wyjaśniać właśnie to, że musi kliknąć CTRL+F5 by zobaczyć nowo wgrane zdjęcia. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś funkcja php która pozwala na uaktualnienie plików tymczasowych w przeglądarce po ich wgraniu na serwer?

Dzięki za pomoc.
viking
Dodaj unikalnych hash do linku albo odpowiednio krótki cache w przeglądarce.
wree
wiem że mogę dodać hash do linku ale to by wymagało przebudowania skryptu na którym stoi serwis. Zdjęć jest ponad 250.000. Cache w przeglądarce odpada bo musiałbym to zrobić na każdym komputerze moich klientów do których nie mam dostępu a edukowanie ich jest upierdliwe.
nospor
Nikt ci nie karze ustawiac cache w przegladarce klientow. Cache sie ustawie po stronie serwera. Zakladajac np, ze uzywasz nginx to:

Kod
location ~* \.(gif|jpg|jpeg|png)$ {
    expires -1;
    add_header Pragma "no-cache";
    add_header Cache-Control "no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0";
}

to spowoduje ze przegladarki klientow nie beda w ogole cachowac obrazkow
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.