Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [AJAX][MySQL][PHP] - Lista Rozwijana SELECT i dynamiczny selected
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
scorpion10
Obecnie próbuje rozwiązać taki problem:

- Mam listę rozwijaną <select><option> do której dane pobierane są z MySQL w pętli while. Lista ta zawiera numery pokoi.

- Obok mam tabelkę z linkami w których zawarte są również numery pokoi i inne dane, po kliknięciu w link dane wyświetlają się w <DIV>
w którym jest również wyświetlana wspomniana wyżej lista.

Chciałbym aby używając selected=selected dynamicznie bez przeładowania strony
zaznaczać i wyświetlać na tej rozwijanej liście numer pokoju, zgodny z tym z klikniętego linku.

Dodam że dane z linku takie jak Imię i Nazwisko itp. są dynamicznie wyświetlane w DIV bez przeładowania strony poprzez JQ-AJAX ale
nie potrafię sobie poradzić aby tym samym zaznaczyć selected=selected na wybranej pozycji listy i wyświetlić pozycje bez przeładowania strony.

Nie wiem czy zrozumiale opisałem problem, ale może da sie to ogarnąć. Liczę na jakąś podpowiedź i mały przykład jak to zrobić
Salvation
Bez kodu niewiele jesteśmy w stanie pomóc.
scorpion10
Na obecny moment, chciałbym wiedzieć , czy da sie tak zrobić jak ja myślę, i najlepiej zobaczyć jakiś drobny przykład takiej mozliwości, żeby sie naprowadzić na jakiś trop do dalszego działania. Więc każda podpowiedź będzie dla mnie bardzo ważna.
Malinaa
Spróbuj funkcje, która wykona więcej a niżeli piszesz.
W parametr $optuions wstaw swoją tablice z linkami, $name - nazwa select'a, $item = klucz tablicy dla selected, reszta opcjonalnie

  1. function htmlSelect(array $options, string $name, int $item = null, string $sort = null, string $class = null): string
  2. {
  3. if (strtolower($sort) === 'asc') {
  4. asort($options);
  5. }
  6.  
  7. $html = '<!-- htmlSelect -->' . "\n";
  8. $html .= '<select name="' . $name . '" id="form_' . $name . '" class="' . $class . '">' . "\n";
  9. $html .= ' <option value="">- select ' . $name . ' -</option>' . "\n";
  10.  
  11. foreach ($options as $key => $value) {
  12. $html .= ' <option value="' . $key . '"';
  13.  
  14. if ($item === $key) {
  15. $html .= ' selected';
  16. }
  17.  
  18. $html .= '>' . $value . '</option>' . "\n";
  19. }
  20.  
  21. $html .= '</select>' . "\n";
  22.  
  23. return $html;
  24. }
scorpion10
rozwiązałem to inaczej przez JQ i działa dokładnie jak powinno.

  1. var selectedOption = pokojj.toString();
  2.  
  3. $('#wybor option').filter(function() {
  4. return $(this).data('room').toString() === selectedOption;
  5. }).prop('selected', true);
  6.  
  7.  
  8. });
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.