Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Skrypt odpalony przez CRON nie modyfikuje pliku tam gdzie oczekuję
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
sadistic_son
Cześć, załóżmy że mam taki prosty skrypt:
  1. <?php
  2. $num = file_get_contents("counter.txt");
  3. $num++;
  4. file_put_contents("counter.txt",$num);
  5.  
  6. mail('ja@ja.pl','temat',"Counter: $num",'From:skrypt@ty.pl');
  7. ?>


Przyjmijmy, że counter.txt zawiera w sobie 0. Odpalam skrypt, robi się 1. Następnie ustawiam CRON żeby odpalał ten skrypt co minutę. Po 10 minutach ostatni mejl który dostałem ma Counter: 11 ale w pliku counter.txt nadal jest 1. Jak to możliwe? Czy skrypt odpalony przez CRON gdzieś sobie kopiuje counter.txt i tam go modyfikuje?
nospor
plik odpalany recznie, a plik odpalany z crona, ma dwa rozne katalogi startowe, wiec twoj plik cronowy tez sie tworzy, ale gdzie indziej
Naucz sie pracowac na sciezkach bezwzglednych smile.gif
sadistic_son
Wiem co to są ścieżki bezwzględne, jestem z pokolenia które nie znało jeszcze pojęcia 'folder' a używało 'katalog', dobrze pamiętam Norton Commandera, Workbencha z Amigi oraz przycisk turbo na obudowie PC smile.gif
Po prostu nie umiem pracować z CROMem, a to różnica tongue.gif
Dobra, czyli oddzielny plik tworzy sobie CRON. A da się wymusić na nim korzystanie z katalogu odpalanego skryptu?
nospor
no toz ci powiedzialem. Uzyj scizki bezwglednej by oba odpaania korzystaly z tego samego pliku.... Niby wiesz a nie czytasz...


$num = file_get_contents("/var/www/counter.txt");
$num++;
file_put_contents("/var/www/counter.txt",$num);

teraz kazdy rozdzaj odpalenia bedzie korzystal z tego samego pliku bo jest w tej samej sciezce
sadistic_son
Ok, rozumiem. Dzięki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.