Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wybor forum
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
g0blin
Jako iz powoli pisze serwis w ktorym ma byc dostepne forum ...przyszla chwila w ktorej pora zdecydowac sie na jakis skrypt. Myslalem o tym aby napisac od podstaw obsluge forum ale za dlugo by mi zeszo zeby dojsc do poziomu skryptow ogolnie dostepnych. Przegladalem stronki i jest bardzo duzo skryptow do wyboru (wlasnie az za duzo smile.gif ). Jednak moze zapytam was jakei forum najchetniej sami byscie wybrali aby mozna je integralnie wlaczyc w sklad serwisu..chodzi o to ze beda m.in te same loginy i hasla aby pisac posty na forum oraz np komentzarze do artykulow na stronie lub jescze cos innego.. Ogolnie sie zastanawiam nad phpBB i Invision Power Board ... Czy ktos ma jakies doswiadczenia dotyczace powyzszych skryptow i moglby sie nimi podzielic ? smile.gif Opinie beda bardzo pomocne
Wankster
phpBB jest popularniejsze i raczej troszkę gorzej się pisze swoje dodatki winksmiley.jpg za to w IPB ( Invision Power Board ) bardzo prosto można pisać własne moduły, ma wiele fajnych opcji, których nie ma w phpBB ( pewnie dlatego że ten skrypt pojawił się po phpBB ). Tylko ja mam zawsze problemy z logowaniem i sesjami w IPB... Nie wiem czy to mój serwer czy to wina skryptu, ale nie działa mi opcja automatycznego logowania...

Jak już mówiłem phpBB jest popularniejsze i ma więcej modów, skórek i polska strona o tym skrypcie jest dośc przyzwoita.

No i dużym plusem phpBB jest to, iż jest w CAŁOŚCI przetłumaczone czego nie można powiedzieć o IPB. Polskie tłumaczenie IPB jest torszkę nijakie winksmiley.jpg (Dlatego sam tłumacze od początku wszystko winksmiley.jpg)...

Ale wybór należy do Ciebie... rolleyes.gif
kalinowski
co to jest te phpBB i na jakiej stronce mozna o nim uzyskac wiecej informacji questionmark.gif
Jabol
phpBB to jest to forum. więcej na phpbb.com
kalinowski
co to jest za stronka i do czewgo ona sluzy bo mam zime z angielskiego winksmiley.jpg
wirtus
To jest strona kogoś, kto wyprodukował bardzo znane forum PhpBB (to samo, które masz w tej chwili przed oczami).

Bodaj czy nie jedno z najlepszych....

Cytat
.......bo mam zime z angielskiego........


To jak Ty nie znasz angielskiego, to lepiej naucz się chociaż jego podstaw, bo bez tego DOBRYM programistą nie zostaniesz.....

Cała dokumentacja, najważniejsze helpy, wszystko to jest w ang.
kalinowski
kurde ja nie jestem jeszcze taki dobry mam dopiero 12 lat
i tak wedlug mnie wiem duzo jak na swoj wiek winksmiley.jpg
spenalzo
Cytat
kurde ja nie jestem jeszcze taki dobry mam dopiero 12 lat
i tak wedlug mnie wiem duzo jak na swoj wiek winksmiley.jpg

No no... W tym wieku to ja myślałem jak przejść na następny etap w Doomie :-) Ale czym za młodu skorupka nasiąknie... Muszę powiedzieć (napisać), że zaskoczyłeś mnie, nie spotkałem jeszcze tak młodej osoby zainteresowanej programowaniem. Tak trzymać.
kalinowski
to moze wejdz na grupe bazy danych i pomoz mi przy temacie cos tak jak zalozyc baze !!
pliska
wszyscy sie tam ze mnie nabijaja
qbba
Cytat
Muszę powiedzieć (napisać), że zaskoczyłeś mnie, nie spotkałem jeszcze tak młodej osoby zainteresowanej programowaniem. Tak trzymać.


Hehe ja w wieku 13 lat jechalem cpp tongue.gif (nie zebym sie chwalil smile.gif smile.gif smile.gif ale daje przyklad koledze ze mozna w mlodym wiku interesowac sie programowaniem)
wirtus
INteresować się to nie znaczy -" pokażcie mi palcem, to będę umiał "

W wieku lat 12 czytać się umie.. a manual jest w dużej mierze po Polsku.

Poza tym to forum nie ma służyć moralizowaniu i głaskaniu ludzi młodszych, czy też prowadzeniu ich za rączkę.
kalinowski
e to na phpBB mozna zakladac takie forum jak te na swoja stronke questionmark.gif
wirtus
Pobierasz z tej strony skrypt forum i implementujesz go na swojej stronie.

Cały opis instalacji jest bardzo prosty i opisany na ich stronie czy tez w helpie (juz nie pamietam gdzie ja to czytalem).

Trzeba miec jednak jakies blade pojecie o php i bazach danych, zeby to forum uruchomic.

Podkreslam BLADE, nie profesjonalne.
kalinowski
kurde postaram sie poradzic winksmiley.jpg
ale ja nie uimiem angielskiego
a zresztom poprosze brata on mi pomoze winksmiley.jpg
g0blin
phpBB z tego co pamietam mial instalatora wiec w takim wypadku wymaganme jest posiadanie konta na serwerze baz danych .... Mysle ze ebz instrukcji intuicyjnie mozna zainstalowac.
kalinowski
spoko z bratem se poradze winksmiley.jpg
g0blin
Jak poradzisz to lux... przy okazji nauki angielskiego pocwicz takze jezyk polski bo troche sciska w sercu jak sie widzi tak skaleczone wyrazy smile.gif
Jabol
a polskie strony na ten temat?? coś takiego, ale moge sie mylić...
kalinowski
dzieki nareszcie cos po polsku winksmiley.jpg
g0blin
Ja znalazlem polska stronke o invision board, moze sie komu przyda...
http://ibpl.gg3d.com/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.