Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: numery ip osób odwiedzających stronę
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
gsz
Witam!
Mam problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić gdyż miałem na jednym z serwerów stronkę w której użyłem kodu, aby zapisywał do pliku numery ip osób odwiedzających stronę:
<?
$data = sprintf("%04d.%02d.%02d-%02d:%02d",
date("Y"), date("m"), date("d"), date("H"), date("i"));

$ip = $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$f=fopen("numeryip.txt","a");
fputs($f,"$ip - $data\n");
fclose($f);
?>

a teraz, gdzy przerzuciłem tą stronę na lycosa, skrypt nic nie zapisuje mad.gif Nie zgłasza przy tym żadnych błędów. To raczej nie powinien być problem atrybutu pliku numeryip.txt... Czy wie może ktoś dlaczego tak sie dzieje?
Cysiaczek
Moize być kilka przyczyn:


1. php safe mode na serwerze
2.
  1. <?php
  2. fputs($f,&#092;"$ip - $datan\"); // tu może byc błąd - zależy od OS
  3. ?>

3. prawa do katalogu - nie tylko do pliku

Nie znam lycosa, więc nie na pewno. Czy tam jest wiondows, czy linuks jako OS?
crash
Cytat(qsz)
$data = sprintf("%04d.%02d.%02d-%02d:%02d",
date("Y"), date("m"), date("d"), date("H"), date("i"));

To jest po prostu cudowne jerry.gif Nie prościej byłoby:
  1. <?php
  2. $data = date('Y.m.d-H:i');
  3. ?>

A co do błędu to spróbuj najpierw wyechować wszystkie zmienne i ustawić error_reporting na E_ALL...
Cysiaczek
co do kodu mas rację, ale co raportowania... Czy na Lycosie się da? Bo chyba nie.
gsz
to widze że chyba sie nie uda na lycosie tego odpalić sad.gif Da sie coś takiego zrobić żeby sam plik z kodem umieścić na innym serwerze i do stronki na lycosie dodać moduł żeby uruchamiał ten skrypt z innej strony?
SongoQ
Heheh ale kombinujesz, polecam skorzystanie z komercyjnej uslugi hostingowej. Tam bedziesz mogl do woli odczytywac IP.
Cysiaczek
Swoja droga to ciekawe, ze na lykosie nie działa obsługa plików...

Powiem jeszcze, że nie polecam pakowania się na WP do tego konat za 59 zł rocznie. Szumnie pisze o php, a tak naprawdę to sobie możan tylko dokumenty zapisać jako php i używać funkcji PRINT. Reszta jest zablokowana, o czym uprzejmie informuje nas wywalony błąd. Lista zbanowanych funkcji jest dostępna dopierom, gdy spróbujesz użyć którejś z nich. Dla mnie to oszustwo i tyle, NIe polecam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.