Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: LiveUser
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
squid
Jak w temacie, zainteresowal mnie liveUser ale brak do tego przykladow, wierm ze na http://pear.limbourg.com jest tutorial ale jest niekompletny bez calych zrodel, w zasadzie nieprzydatny, w pakiecie LiveUser sa przyklady dwa oparte o XML (to mnie nie interesuje) i jeden o baze danych tyle tylko ze zostala dostarczona strukura do 2 table a przyklad kozysta z wiekszej ilosci, probowalem je odtworzyc ale widac cos przeoczylem bo przyklad nic nie wyswietla.
Moze wiec ktos mnie nakieruje na dzialajacy przyklad albo tu szybko naskrobie, bede wdzieczny
iktorn
mam ten sam problem - zaden przyklad nie dziala, dokumentacja kiepska... ma ktos jakis prostu exampl jak to ugryzc? A moze jest cos lepszego?
bela
Ja sugeruje, przejrzeć kod źródłowy tongue.gif
iktorn
sad.gif

Łatwiej sie połapać z przykładów. Po to są klasy zeby nie trzeba było wiedzieć JAK a CO robią.
squid
Cytat(bela_666 @ 2005-03-21 23:19:40)
Ja sugeruje, przejrzeć kod źródłowy tongue.gif

bardzo konstuktywny komentarz, czytanie kodu zrodlowego gotowej biblioteki tez nie jest inteligentne choc w przypadku pakietu do downloadu tak postapilem.

Ostatecznie udalo mi sie jakos uruchomic te przyklady konkretnie ten z uzyciem bazy danych ale nie wszystkie skrypty dzialaly. Poniewaz nie wszystkie metody byly opisdane w maualu zrezygnowalem z tego pakietu (czasowo).
wybralem php Gacl jest dobrze udokumentowany chco wolalbym LiveUser poczekam do wersji finalnej
bela
No przepraszam bardzo, ale przez analizę można się dużo nauczyć, dowiedzieć, poznać ciekawe rozwiązania, a potem na podstawie takiej wiedzy napisać własne rozwiązanie dry.gif
squid
Cytat(bela_666 @ 2005-03-22 14:04:57)
No przepraszam bardzo, ale przez analizę można się dużo nauczyć, dowiedzieć, poznać ciekawe rozwiązania, a potem na podstawie takiej wiedzy napisać własne rozwiązanie dry.gif

moze i mozna ale jakbym mial analaizowac kod kazdej biblioteki jaka znam to zajeloby mi to wiecej czasu niz jest to warte. Jeden tutorlial ale pozadny zalatwia sprawe kilku/kilkunastu/kilkudziesieciu godzin bezsensownego alalizowania zrodel.
iktorn
squid:

Moglbys podpowiedziec jak to ustrojstwo uruchomic? U mnie nie autoryzuje sie mimo, ze podaje poprawne dane kont.
squid
jak dobrze pamietam gdzies w pakiecie byl plik install.php ktory z dolaczonego pliku xml tworzyl baze danych i potrzebne dane. W pakiecie powinny byc trzy katalogi example1, example2, example4 i w kazdym powinien byc plik read me gdzie opisane jest co i jak np:

Cytat
How to setup the examples

For every example found in this directory you need to create a database
and run the schema dumps first.

They can be found in

  PEAR_DATA_DIRECTORY/liveuser/misc/schema/
 
Import perm_mdb_schema.xml and auth_mdb_schema.xml into the database using the install.php.
 
After those two steps you can run the dumps found in every "example" directory.

THOSE DUMPS CONTAIN ONLY DATA AND WILL FAIL IF YOU DO NOT RUN THE SCHEMA DUMPS FIRST

tyle ze podanego katalogu nie ma ale mozna znalezc pliki xml i install.php ktorego trzeba uzyc do stworzenia danych.
Bawilem sie przykladami z katalogu example4 i modyfikowalem pliki zrodlowe zgodnie z komuniaktami bledow jakie sie wyswietlaly.
Na tym skaczylem moja przygode z LiveUser (przynajmniej jak na razie)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.