Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: sortowanie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
holand
mam prosbe. wie moze ktos jak zrobic proste sortowanie takei ze np. mam tabelke ktora wyswietla mi liste uzytkownikow wyciagnietych z bazy . chcialbym zrobic sortowanie wg np imienia llub nazwiaska i najwazniejsze zeby to bylo przypisane do jakiegos jpg'a tak jak to jest np na strona z ogloszeniami samochodowymi
wiem ze troche zamotalem ale jakkb komus sie chcialo mi pomoc to bede bardzo wdzieczny pozdro
aa ieszcze jedno wiem jak sie robi takie zapytanie tylko eni wiem jak to podpiac do odnosnika.
SongoQ
Sortowanie w SQLu robisz w ten sposob

  1. SELECT *
  2. FROM tabela ORDER BY pole


ORDER BY - sortowanie
holand
hhmm to jedan za bardzo zamotalem.
chodzi mi o jak przypisac to zapytanie do dnosnika zeby po kliknieciu na niego sortowal mi po nazwisku ( rosnaco lub malejaco) . mam takie zapytanie:
  1. <?php
  2. $us = sql(&#092;"SELECT admin_id, first_name,last_name,login,password,email FROM admin_users
     
  3. RDER BY last_name ASC\");
  4. ?>

i w tym miejscu:
  1. <th>Nazwisko</th>
chcialbym wrzuci obok nazwiska 2 jpg'i i zeby jeden wykonywal akvje sortowania rosnaco a drugi malejaco.
najlepiej jak zerkniesz na
auto gielda
pafka
W najprostrzym wariancie

  1. <th>Nazwisko <a href="?sort=ASC">rosnaco</a> <a href="?sort=DESC">malejaco</a></th>


  1. <?php
  2. if ( !in_array($_GET['sort'], Array('ASC', 'DESC') ) ) $_GET['sort']='ASC';
  3. $us = sql(&#092;"SELECT admin_id, first_name,last_name,login,password,email FROM admin_users
     
  4. RDER BY last_name \".$_GET['sort']);
  5. ?>
holand
dzieki bardzo.
dziala! gdybym mogl to postawilbym Ci piwo!
jeszcze raz dzieki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.