Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pytanie o budowe portalu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
michaloo
WItam jestem nowy na tym forum a takze nie posiadam zbyt duzej wiedzy o php.
Chcialbym stworzyc portal o grach i nie wiem czy technika ktora chce obrac jest dobra...
Czy jest mozliwosc zbudowania (musze przyznac dosc rozbudowanego (nie wiem czy to dobrze nazwe)enginu) modulowo w oparciu o bazy danych.Wyjasnie na przykladzie:
mam index ktory scala menu z przyciskami , newsy(ktore sie biora z bazy) i cos tam jeszcze.
W panelu admina dodaje news ktory sie zapisuje w bazie i ten sie wyswietla na stronie glownej.
Czy jest to mozliwe (jeszcze tego nie probowalem)
albo czy jest jakas prostsza metoda(ktora nie wymaga zbyt doglebnego zaglebiania sie w meandry tegoz arcywspanialego jezyka ktory zowie sie php)
Z gory dziekuje za jakiekolwiek zainteresowanie moim 'przypadkiem'
dragossani
Systemy portalowe: php-Nuke, Postnuke, EzPublish...

Na początek najlepiej ten pierwszy. Pobawisz się nim, będziesz zadowolony. Jak się trochę nauczysz i zajrzysz do kodu źródłowego, to szybko go wyrzucisz i zainstalujesz ten ostatni. Potem stwierdzisz, że ten też ma pewne niedociągnięcia i napiszesz swój. Ale wtedy będziesz miał już długą siwą brodę. :wink:
michaloo
php-nuke juz sie bawilem ale nie umiem go (czy czegokolwiek innego) przerobic zeby graficznie pasowalo....layout juz mam........
czyli mam rozumiec ze moja wiedza nie jest zbyt wystarczzajaca i musze sie pobawic? ok.............czyli takze mam rozumiec ze technika jaka sobie wymyslilem jest bledna?
Jabol
ja osobiście sporo korzystałem z postnuke'a i uważam, że poza paroma niedociągnięciami (korzysta z ADODB, a w niektóre moduły swoje (mysql oczywiście) na własną ręke) jest to system bardzo dobry! Nie wiem czemu go ominąłeś?
5z474n
hehe .... kup sobie ksiazke do php i zrob calosc samemu od poczatku do konca :mrgreen: ......... nigdy ne ikozystalem z PHPnuke wiec nie bede ie wypowiadal ale chyba to nie jest cos trudnego bo wiele osob z tegok kozysta :mrgreen: i tak lepiej zrobic samemu, bedziesz mial wieksza satysfakcje z tego
michaloo
ja mam zamiar zrobic wszystko sam...a jakas lekture szczegulnie polecacie?
Jabol
polecam pisanie małych skryptów przez > rok i potem zabranie się do swojego. Naprawde użyj gotowego rozwiązania i np. napisz do niego moduł.
Np. ja kiedyś bawiłem się w postnuke i właśnie pisałem własny moduł (co było trudne, bo nie znalazłem developers quide, a chciałem korzystać z pnApi)...
Wankster
U mnie było tak samo jak u Jabola winksmiley.jpg
Przeglądałem WSZYSTKIE pliki php-Nuke i mogę przyznać, że oglądając źródła + manual (kursu nigdy żadnego do końca nie przeczytałem) nauczyłem się php i pisałem swoje moduły do PHPN, a teraz na localhoście skrobie własne produkcje.
michaloo
dobra przekonaliscie mnie.... a ADODB to jest jakas baza danych?
Jabol
wiem, że niektórzy by mnie za to zabili, ale co myślicie np. o Zopie, słyszałem, że jest całkiem niezły, i ponoć bardzo dobrze napisany!
kwiateek
Cytat
wiem, że niektórzy by mnie za to zabili, ale co myślicie np. o Zopie, słyszałem, że jest całkiem niezły, i ponoć bardzo dobrze napisany!

jakies linki do tego Zopie ?
Jabol
zope.org. Zopie to tylko odmiana, właściwa nazaw to zope. A tak wogóle to to jest system napisany w PERL'u. Jednym z twórców jest ponoć jeden z twórców perla więc system musi być naprawde niezły!
eldad
khem, khem... rolleyes.gif

"Zope runs on Linux, Unix, Windows, and Mac OS X and is written in Python, an agile programming language. "

eldad
[fisher]
Cytat
Zopie to tylko odmiana, właściwa nazaw to zope. A tak wogóle to to jest system napisany w PERL'u. Jednym z twórców jest ponoć jeden z twórców perla więc system musi być naprawde niezły!


A ja zawsze myslalem ze ZOPE jest napisany w Pythonie ... smile.gif
Jabol
i miałeś racje... a ja musiałem się pomylić
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.