Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zapis i Odczyt txt
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
batusoo
mam plik test.txt i chcę dodawać do niego rózne informacje, dodawane przez formularz dlatego niewiadmomo ile znaków itd.
Np w formularz wpiszemy "bla bla bla" a za jakis czas "kle kle kle" no to w pliku txt bedzie "bla bla bla kle kle kle" i jak odczytam ten plik i dodam do zmiennej to bedzie ona miala wartosc "bla bla bla kle kle kle" a ja bym chciał utworzyć dwie zmienne o wartościach "bla bla bla" i "kle kle kle". No a pozniej dopisac do tablicy.
Obawiam sie ze nie zrozumiecie mojego problemu...
zbig13
no to w czym problem? dodając dane z formularza do pliku dodaj na końcu pobranych danych jakiś separator np. ||, wtedy format pliku będzie wyglądał mnie więcej tak:
bla bla bla || kle kle kle || itd.
potem otwierasz plik, pobierasz dane funkcją fgets" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual() albo file" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual() i dzielisz plik funkcją explode" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual(). Funkcja ta automatycznie zapisuje poszczególne elementy oddzielone podanym separatorem do tablicy. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi smile.gif
batusoo
no troche sie znam na php (zaczełem sie uczyć tydzien temu), ale juz pisze wlasny rozbudowany skrypt. Dzieki za pomoc chcialem sie tak jakby upewnić. A o tym || to nie wiedzialem smile.gif
Tomplus
nie koniecznie musi być || również moze być samo |, jak i odzielone innym segmentem znaków nawet tabulatorem \t
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.