Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [tłumaczenie] Extension Writing Tutorials
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Propozycje artykułów
Fipaj
Cześć smile.gif

Tak sobie przeglądałem stronę Zenda i natrafiłem na taki tutorial: http://www.zend.com/php/internals/extension-writing1.php

Przeczytałem, zrozumiałem, fajne biggrin.gif

Może by to tak przetłumaczyć i trochę rozwinąć?... smile.gif

Pozdrawiam, Fipaj
dasko
Można by przetłumaczyć, ale na pisanie rozszerzeń nie ma popytu - większa część użytkowników tego forum(w tym ja) zapewne nie będzie miało pomysłu na sensowne rozszerzenie. Co więcej, wymagana jest chociaż podstawowa znajomość C, żeby nie padały pytania w stylu "Co to jest malloc()?".

Jeśli ktoś naprawdę ma dobry pomysł, zna C, to na pewno dobrze zna też angielski i sam pokusi się o przeczytanie tego artykułu.

To moja opinia, nie zrozumcie mnie źle, jeśli więcej użytkowników chętnie przeczytałaby ten artykuł po polsku, to proszę bardzo smile.gif
Fipaj
Myślę, że artykuł może się przydać.

Taki extraPhpNoob uświadomi sobie, że może pisać rozszerzenia w swoim ulubionym języku (C biggrin.gif) i może kiedyś mu się to przyda? biggrin.gif

Pisanie rozszerzeń jest bardzo przydatne - zwłaszcza jeśli jesteśmy autorami jakiejś popularnej biblioteki, itp. Cichy podał przykład Smarty biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Może nawet bym się zabrał za to tłumaczenie? Angielskiego nie znam w 100%; lepiej, żeby to było przetłumaczone zanim najdzie mnie ochota na zrobienie tego biggrin.gif

Cytat
Co więcej, wymagana jest chociaż podstawowa znajomość C, żeby nie padały pytania w stylu "Co to jest malloc()?".
- no to mówię, rozwinąć artykuł (o linki do kursów C (malloc, free i wskaźniki są omówione w każdym kursie))
dr_bonzo
Hmm, takie Smarty w C jako rozszerzenie php? Ciekawe jak by wyszlo smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.