Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: modyfikacje Wiki
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
stimoroll
Czt ktoś może opisać swoje doświadczenia z wiki. Narazie nie wiem gdzie i co możńa zmodyfikować
* jak zmienić skórkę
* jak zmienić panel boczny
* w jakich plikach mieszczą się jakie moduły itp

czy jedym słowem Tuning Wiki - o to chodzi że chcę wiki zmodyfikować nieco - ale jest napisana trochę inaczej niż przyzwyczaiłem się z innych gotowców.
Jak ktoś już ma jakiekolwiek doświadczenie to bardzo proszę o informacje.
dr_bonzo
Podaj nazwe tej Wiki.
stimoroll
Najbardziej popularne MediaWiki w ostatniej wersji.
bela
Skórkę można zmienić w skins/. Domyślna to MonoBook, bardzo zgodna ze standartami winksmiley.jpg
Tu raczej nie ma modułów, wszystko jest w katalogu includes/.
Co do tuningu możesz napisać własne rozszerzenia co do znaczników np. <php></php>.
Generalnie wszystkie te informacje można znaleść na http://meta.wikipedia.org/
stimoroll
Na podanej stronie nic prawie nie ma.
Chciałbym prznajmniej jakiś sensowny opis (może być w skrócie) tworzenia lub modyfikowania szablonów.
bela
Na podanej stronie jest wszystko, to Ty nie raczysz na niej poszukać.
A co do skinów to jest to zwykły kod php, zresztą sam popatrz.
stimoroll
Dla mnie ta strona jest zbyt enigmatyczna.
Mniejsza z tym ... rozgryzam powoli co gdzie jest w skrypcie.
Mam tylko jeden problem, kodowanie poslkich znaków używane w MediaWiki.

Jeżeli chcę zmienić opis linków z lewej strony to jakiego kodowania użyć , czy jest to UTF-8 ? Jak tak to który z darmowych edytorów wspiera UTF-8 ?
bela
WinSyntax.
A wszystko zmienial poprzez index.php/Specjalna:Allmessages
stimoroll
No dzięki za pomoc - baaaaardzo się przydała. Nawet już w tej stronie WikiMedia się zorientowałem nieco i wprowadziłem niezbęde modyfikacje.
nie potrafię jednak wyeliminowac jednej rzeczy. A mianowicie chcę wyeliminować funkcje edycji itp artykułu. By wogóle te linki nie pojawiały się dla niezalogowanych użytkowników a jedynie były gdy użytkownik jest zalogowany.

Doszedłem jak zablokować edycję przez niezalogowanych - ale nie o to mi chodzi. Chciałbym wyświetlać te przyciski dla zalogowanych jedynie.
bela
Jak wrócę z treningu to Ci powiem, ale na pewno jest to na stronach Meta bo sam to znalazlem, poszukaj w handbooku o permission :]
stimoroll
no już sobie poradziłem. W permission nie było - było blokowanie edycji ale nie można było zablokować wyświetlania zakładek z funkcjami.
Wyłączyłem ingerując w skrypt.

Teraz jedynie muszę dodać nagłówek - coś u góry tytułowego, do wikistrony oraz właczyć możliwośc ładownaia plików, bo nie ma , a gdzieś wyłączyłem chyba
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.