Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: header
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
berrdyk
a mam jeszcze coś

plik index.php
Kod
<?php

// tu jest przekazanie z java na php

// i dostaję szerokość ekranu którą umieszczam w przekierce jako adres

if(empty($ws)) header("location: [b]./index2.php?sw=jakas_wartosc_z_java[/b]");

else{

...

}

?>


plik index2.php

Kod
<?php

session_start();

session_register("ws");

$ws="$sw";

header("losation: ./");

?>


i teraz problem

index.php nie pobiera zmiennej sesyjnej tz. ciągle ma pustą wartość ta zmienna dla index.php a przeglądarka szaleje bo przeskakuje z index.php do index2.php i spowrotem

co jest najważneijsze to to że sprawdziłem czy $ws ma wartość w pliku sesyjnym SID i jest "1024" więc dobrze bo takiej rozdzieklczości urzywam

więc co jest?
czy nagłówek location daje możliwość korzystania ze zmiennych sesyjnych
na wszystkich stronach serwisu czy raczej nie?
kurtz
Cytat
index.php nie pobiera zmiennej sesyjnej tz. ciągle ma pustą wartość ta zmienna dla index.php a przeglądarka szaleje bo przeskakuje z index.php do index2.php i spowrotem

obstawiam ze chodzi o problem z register_globals - tzn po ich zmienieniu w pliku konfiguracyjnymn na Off to ze wywlujesz index.php?ws=aa oznacza ze w skpcie nie bedziesz mial dostepu do zmiennej $ws a jedynie to $_GET["ws"].

wyglada wiec na to ze trzeba by poprawic kod jakos tak..
[php:1:39973ada62]<?php
// tu jest przekazanie z java na php
// i dostaję szerokość ekranu którą umieszczam w przekierce jako adres
if(empty($_SESSION["ws"])) header("location: ./index2.php?sw=jakas_wartosc_z_java");
else{
...
}
?>[/php:1:39973ada62]i[php:1:39973ada62]<?php
session_start();
// session_register jest rowniez odradzane. wystarczy przypisac do $_SESSION.
$_SESSION["ws"] = $_GET["ws"];
header("Location: ./");
?>[/php:1:39973ada62]

ps
w drugim listingu miales literowke - losation zamist location ;)


pozdrawiam
berrdyk
a widzisz kolego zapomniałem powiedzieć że uczyłem się pisach programy php na starszej wersji języka a nie zdążyłem się zapoznać z nowszym manualem. na strej wersji temu pobobne kskrypty działały nie zawodnie, a teraz był problem

teraz już go najprawdopodobniej nie będzie bo "nowsze" php wykożystuje nowsze machanizmy o których jak mówiłem nie zdążyłem jeszcze doczytać

dzmięki berdyk
kurtz
Cytat
teraz już go najprawdopodobniej nie będzie bo "nowsze" php wykożystuje nowsze machanizmy o których jak mówiłem nie zdążyłem jeszcze doczytać
to doczytaj ;)


pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.